Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

TEMA il temsilciliği yeni öğretim yılına başladı

0 9

2021-2022 Eğitim ve Öğretim Döneminin başlaması ile birlikte TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği de çalışmalarına hızla başladı.

Çocuk ve Gençlerin Ekolojik okuryazarlığını güçlendirerek doğayı bilen, seven ve koruyan nesiller yetiştirmek amacıyla TEMA Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan işbirliği anlaşmaları ile doğa eğitim programları gerçekleştiriliyor.

DOĞA EĞİTİM PROGRAMLARI kapsamına 50 den fazla okulda, 100 e yakın sınıfta – 2000 e yakın öğrencinin program kaydı alındı.

Yalova Tema İl Temsilcisi Arzu Demir konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Birbirinden keyifli etkinliklerimizi öğretmenlerimizin sınıflarında öğrenciler ile Kasım ve Mayıs ayları aralığında yüz yüze uygulamaları beklenmektedir. Eğitim Programları ve destekleyici materyaller ile öğrencilerimiz kasım ayı içinde buluşacaklar. Programı uygulayan öğretmenlerimize dijital katılım belgeleri ise uygulama takip formunu dolduran tüm öğretmenlerimize Haziran ayı içinde gönderilecek.

MİNİK TEMA – ÖNÜM ARKAM SAĞIM SOLUM TOPRAK Programı ile Çocukların Doğada hissederek, dokunarak, koklayarak, işiterek doğayı keşfetmeleri ve doğayla bağ kurmaları hedeflenmektedir.

YAVRU TEMA – DOĞADAKİ YAŞAMI KEŞFEDİYORUM Programı ile çocukların doğayla bağ kurmaları ve çocukların doğal çevre ile insan arasındaki ilişkileri de keşfetmeye başlamaları hedeflenmektedir.

ORTAOKUL TEMA – YERYÜZÜNDE YAŞAM programı ile çocukların doğa ile bağ kurmaları ve günlük yaşamdaki tercihlerinin doğayı nasıl etkilediğini fark etmeleri hedeflenmektedir.

LİSE TEMA- SÜRDÜRLEBİLİR YAŞAM programı ile Gençlerin sürdürülebilir yaşam konusunda farkındalık kazanmaları ve çevre sorunlarının çözümüne yönelik harekete geçebilmeleri hedeflenmektedir.

Programa ilgi duyan ama kayıt yaptırma fırsatı bulamayan öğretmenlerimizi https://minik-yavrutema.org/ ve https://e-tema.org/ortaokul-lisetema portalımıza bekleriz.

Yalova İl Temsilciliği olarak birbirinden keyifli eğitici DOĞA EĞİTİM PROJELERİ ile de geçen yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencileri buluşturmaya devam edeceğiz. İl genelinde de uyguladığımız projelerimiz ise

Türkiye’de sadece 40 ilde uygulanan SIFIR ATIK EĞİTİM PROJESİ ; Yalova’da 60 tan fazla sınıfta , 1300’e yakın öğrenci ile uygulanacak .

Türkiye’de sadece 5 ilde uygulanan ARILAR VARSA YARINLAR VAR PROJESİ ; Yalova’da 6 sınıfta, 200’ e yakın öğrenci ile uygulanacak.

Bu yıl uygulanması beklenen yepyeni projemiz İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ EĞİTİM PROJESİ İlkokul 3 ve 4. sınıflarda ; Ortaokullarda 5. Ve 6. Sınıflarda; Liselerde 9.ve 10.sınıflarda Kasım ayı içinde başvuruları alacağız. Bu yıl uygulanması beklenen bir diğer projemiz ise AĞAÇ KARDEŞLİĞİ Projesi İlkokul 3 ve 4 . sınıflarda ikinci dönem başvuruları alınacak.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.