Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Teknopark için imzalar atıldı

0 36

 

Yalova Üniversitesi, Yalova İMES Makine İhtisas OSB, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, Yalova Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş tarafından hayata geçirilecek ‘Yalova Teknopark AŞ’ projesi için protokol imzaları atıldı.

Üniversite- sanayi işbirliği ortaklıkları ile teorik bilgileri pratiğe dökerek ortaya çıkan katma değeri yüksek teknolojik çıktılar elde etmeyi hedefleyen proje içinYalova Üniversitesi’nde imza töreni düzenlendi. Törende Yalova Valisi Muammer Erol’un yanısıra Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Yalova İmes Makine İhtisas OSB Başkanı Direnç Özdemir, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan, Yalova – Altınova Tersane Girişimcileri Başkanı Şükrü Fazıl Uzun yer aldı.

Törende konuşan Rektör Suat Cebeci, Yalova’nın stratejik konumunun avantaj ve dezavantajlarına değinerek “Artık Yalova da çevresindeki büyük iller gibi büyüyecek. Konumu ve sahip olduklarını avantaja çevirerek çok hızlı bir ivme yakalayacak” dedi. Proje için yerin hazır olduğunu, inşaat çalışmalarına yakın zamanda başlanacağını belirten Cebeci, Teknopark’la birlikte üniversitenin bilgi birikiminin pratiğe dökülerek ticari hayata büyük katkı sağlayacağını vurguladı.

Yalova İmes Makine İhtisas OSB Başkanı Direnç Özdemir de bölgenin özellikle mühendislik bölümleri için büyük bir kampüs alanına dönüştürüleceğini ifade etti.

Yalova Valisi Muammer Erol ise projenin tüm paydaşlarına teşekkür etti.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.