Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Tatar’dan belediyeye sert eleştiriler

İyi Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar, Yalova Belediyesi’nin 45 tane araç kiraladığını belirterek yapılan ihaleyi sorguladığı için kendisine dava açıldığını ancak bu işin peşini bırakmayacaklarını söyledi. Tatar, kiralanan 45 aracın nerede kullanıldığını bilmenin Yalovalıların hakkı olduğunu kaydetti.

Parti il binasında ilçe başkanlarıyla birlikte bir basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Erol Tatar, gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tatar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin TBMM’deki grup toplantısındaki sözlerini kınadıklarını açıkladı.

Biz cesurlar hareketiyiz

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e menfur bir saldırı yapılmaya çalışıldığını kaydeden Tatar, “Sayın Cumhurbaşkanının bizzat Genel Başkanımız Meral Akşener’i hedef alan açıklamalarını teessürle izledik. Şiddetle kınıyoruz” dedi.

Tatar, şöyle devam etti:

“Biz kendimize ‘cesurlar hareketi’ diyoruz. Biz çıktığımız yolda hiçbir zaman çekinmedik, korkmadık. Bundan sonra da böyle tehditlere aldırıp da bizi yolumuzdan döndüreceklerini sanıyorlarsa aldanıyorlar. Genel başkanımız da bu yolda korkmadığını açıkça söylemiştir. Bu partiyi kurarken birçok engellemelerle karşılaştık. Tuttuğumuz, parasını ödediğimiz salonlar bize verilmedi. Basın açıklamalarını dışarıda yaptık. Önümüze çöp kamyonları çekildi. Genel Başkanımız çöp konteynırlarının üzerine çıkarak konuşma yaptı. Bu şekilde bizi korkutacaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar. Tarafsız olması gereken bir cumhurbaşkanının insanları birbirine düşman eder tarzda söylemlerde bulunmasını şiddetle kınıyoruz”

Halkın hakkını savunmaya devam edeceğiz

Tatar, basın toplantısında Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıduman’ın kendisi aleyhine açtığı ‘hakaret’ davasını da değerlendirdi. Belediyenin yaptığı araç kiralamasını sorguladıklarını ve bu nedenle kendisine dava açıldığını ifade eden Başkan Tatar, “Açsın, önemli değil. Yalova halkının haklarını savunmaya devam edeceğiz. Bu şekilde dava açarak bizi korkutacaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar. Yaptıkları bu ihalenin sonuçlarının nelere mal olacaklarını görecekler. Bu işin peşini bırakmayacağız” yorumunu yaptı.

Kiralanan 45 aracın Yalova esnafından temin edilmesi gerektiğini ifade eden Tatar, şunları kaydetti:

“Öyle bir ihale dosyası hazırlanmış ki. Esnafa sorduğumda ‘bu ihaleye giremeyiz’ dediler. Öyle bir belirtmişler ki bu araçlardan Türkiye’de çok kimsenin elinde yok. Ankara’daki bir firmada böyle araçların bulunduğunu öğrendim. Demek ki adrese teslim ihale yapılıyor. Söylemlerimizden dolayı Ankara’daki firma değil İstanbul’daki firma ihaleyi aldı. Tahmin ediyorum ki İstanbul’daki firma belki de onun araçlarını göstererek ihaleye girdi. Bunu söylerken de kimseyi töhmet altında bırakarak söylemedik. Dedik ki Yalova’daki esnafımız bu ihaleden faydalansın. Maalesef öyle yapmadılar. 45 araç kimler tarafından ne için kullanılıyor. Bunu bilmek de Yalova halkının en tabii hakkıdır”

Türkeş’in isim önerisini yapmadılar

Tatar, diğer yandan merhum MHP Lideri Alparslan Türkeş’in Yalova’da adının yaşatılması için Yalova Belediyesi’ne 2019 yılında bir dilekçe verdiklerini ancak aradan geçen 2 yıla yakın sürede halen hiçbir adım atılmadığını iletti. Başkan Tatar, “Mevcut belediye yönetiminin siyasi ortağı MHP. Rahmetli Alparslan Türkeş’in kurduğu partinin yöneticileri belediyede görev yapıyor. Bizden 12 gün sonra da kendileri dilekçe vermişler. Ancak bugüne kadar ne Ak Parti ne de MHP yöneticilerinden bu konuda bir çalışma yapılmamıştır” diye konuştu.

Termal’deki işe alımlar

İyi Parti İl Başkanı Tatar, Termal Belediyesi’nin yaptığı personel alımlarını da eleştirerek “Eğer bir iş alımı yapılacaksa liyakat esasına göre alınsın. Hakeden hakettiği yere gelsin. Bu benim yandaşım diyerek personel alımını şiddetle kınıyoruz. Biz iktidara geldiğimizde sınavlardan sonra yapılan mülakatları kaldıracağız” dedi.

Birliklerdeki görev değişimleri

Ak Parti’nin Yalova’da haketmediği bir belediye aldığını ve yanlış uygulamalara imza attığını kaydeden Başkan Erol Tatar, birliklerde her yıl yaşanan görev değişikliklerinin yanlış olduğunu savundu. Tatar, şöyle devam etti:

“Bir kişi bir kurumun başına gelirse 5-6 ayı kurumu tanımakla geçer. Ak Parti döneminde birliklerde sıralamaya koydular. Buradaki amaç buralardan alınacak maaşlarla maddi beklentilerinin sağlanması. Bu nedenle bu yerlerden istenen verim alınamıyor. Bu kurumlar Ak Partililerin yerleştirildiği yerler değil. İki yılda bir olabilir. Çok sık değişikliği sakıncalı buluyorum”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.