DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Şükrü Önder’e şok gözaltı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Şükrü Önder’e şok gözaltı
reklam

Yalova siyasetinde şok bir gelişme yaşandı. Yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında bylock adlı haberleşme programını kullandığı tespit edilen eski Ak Parti Yalova Milletvekili Şükrü Önder gözaltına alındı.

Yalova eski milletvekili ve 1. sınıf emniyet müdürü Şükrü Önder FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alındı.

Yalova’da 2002/2007 yılları arasında AK Parti’den milletvekili olan 1. sınıf emekli emniyet müdürü Şükrü Önder, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince şifreli haberleşme programı “ByLock”u kullandığı tespit edilmesi üzerine gözaltına alındı.

Konuyla ilgili olarak Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada ise şu bilgilere yer verildi:

“Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında; Giresun, Siirt, Kütahya ve Malatya illerinde İl Emniyet Müdürlüğü ile 2002/2007 yılları arasında Yalova Milletvekilliği yapmış olan 1. sınıf Emekli Emniyet Müdürü Şükrü Önder’in terör örgütü iç haberleşmede kullandıkları By-Lock adlı şifreli haberleşme programını kullandığının tespit edilmesiyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında bugün saat 10: 00 sıralarında gözaltına alınmıştır”

Önder’in gözaltına alınması Yalova siyasetinde şok etkisi yarattı. Önder, Ak Parti’nin Yalova’daki kurucu il başkanı ve ilk milletvekiliydi. Bir dönem milletvekilliği yapan Önder, daha sonra Yalova Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuş, Kent Konseyi Başkanlığı yapmıştı.

reklam