Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Subaşılı miniklere özel 23 Nisan hediyesi

0 347

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Altınova’ya bağlı Subaşı Beldesi’nde farklı şekilde kutlandı. Belediye Başkanı Turan Canbay, hane hane gezerek çocuklara çilek fidesi, bayrak ve kitap hediye etti.

TBMM’nin kuruluşunun 100. Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, koronavirüs salgını nedeniyle alışıldık şekilde meydanlarda ve okullarda kutlanamadı. Çocukların sokağa çıkamaması ve okulların kapalı olması nedeniyle Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, bayramı evleri ziyaret ederek kutladı.

Bayramı evinde geçiren çocukları unutmayan Başkan Turan Canbay, Subaşı halkının hediyelerini miniklere sundu. Çilek fidesi, kitap ve Türk bayrağı hediye eden Başkan Canbay’ı karşılarında gören ilkokulda eğitim gören çocukların mutluluğu gözlerinden okundu.

600 öğrenciyi evlerinde sevindirmek istediklerini belirten Başkan Canbay, “Maalesef bu büyük coşkuyu bu kez evlerimizde yaşamak zorundayız. Biz de çocuklarımızı evlerinde ziyaret ederek onlara belde halkımızın hazırladığı hediyeleri teslim ettik. Sosyal mesafe kurallarına uyarak kapıdan hediyelerimizi ilettik. Gelecek yıl yaşayamadığımız coşkuyu telafi edeceğiz” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.