Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Subaşı’dan MAGDER’e konteyner

0 169

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, daha önce verdiği sözü yerine getirerek Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği’ne konteyner tahsis etti. Tahsis edilen konteyner iş makinaları vasıtasıyla yerine yerleştirildi.

Gerek seçim öncesi, gerekse de seçim sonrasında MAGDER’le yoğun bir işbirliği içinde olan Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, derneğe konteyner tahsis etti. Belediyeye ait olan ancak kullanılmayan bir konteyner, alınan meclis kararıyla Subaşı MAGDER’in kullanımına verildi. Tahsis edilen konteyner bakımdan geçirilerek, çatısı onarılacak ve boya badanası yapılacak.

Tahsis kararı sonrasında konteyner yerinden alınarak MAGDER’in kullanacağı pazaryerindeki yeni alanına taşındı. Nakil işlemlerini Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay da yerinde takip etti. Çalışma hayatında sıklıkla afet ve benzeri konularda eğitim aldığını ve bu konuda oldukça hassas olduğunu belirten Başkan Canbay, “MAGDER gibi gönüllülük esasına göre çalışan kurumların oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Yalova ve bölgemiz bir deprem bölgesi. Olası bir afette ilk yardım ve anında müdahale oldukça önemli. Bu yüzden MAGDER ve benzeri oluşumlara ayrı bir hassasiyetle yaklaşıyorum. Kendilerine bundan önce olduğu gibi bundan sonra da desteklerimiz devam edecek” diye konuştu.

Subaşı Kent Konseyi Başkanı ve aynı zamanda MAG olan Zeki Gürsu da Subaşı MAGDER adına Başkan Turan Canbay’a teşekkür etti.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.