DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Subaşı Belediyesi’nden yardım eli

Yayınlanma Tarihi : Google News
Subaşı Belediyesi’nden yardım eli
reklam

Koronavirüs salgınının dünyada yayılmaya başladığı ilk günlerden itibaren önlemlerini alan Subaşı Belediyesi, vatandaşların olumsuzluklardan en az etkilenmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

İlk dezenfeksiyon çalışmalarına virüs salgını henüz sadece Çin’deyken başlayan Subaşı Belediyesi, salgının ülkemizde de yayılım göstermesi sonrasında önlemlerini arttırdı. Beldeye bağlı 3 mahallede kapsamlı bir dezenfeksiyon çalışması yapan ve girilmedik cadde, sokak bırakmayan Subaşı Belediyesi ekipleri, halkın yoğun olarak kullandığı toplu taşıma, kamu kurumu gibi binaları da dezenfekte etti.

Subaşı Belediyesi son olarak beldede yaşayan vatandaşların ekonomik sıkıntılardan en az etkilenmesi için çalışmalar başlattı. Konut ve iş yerlerine Nisan ayında su faturası çıkartmamayı kararlaştıran Subaşı Belediyesi, ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlar için de erzak kolileri hazırladı. Hazırlanan erzak kolileri muhtarlık ve belediyenin sosyal hizmet birimindeki veriler kullanılarak ihtiyaç sahiplerine aktarılacak.

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, koronavirüs önlemleri konusunda bölgede öncü olduklarını ancak vatandaşların tedbirler nedeniyle olumsuz etkilendiğini iletti. Pek çok işyerinin faaliyetlerini durdurması nedeniyle vatandaşların bir kısmının ekonomik açıdan zor günler yaşadığını bildiklerini ileten Subaşı Belediye Başkanı Canbay, “Bu yüzden belediyemizin imkanlarıyla yapabileceğimiz yardımları yapmaya özen gösteriyoruz. Su faturası konusunda vatandaşlarımıza kolaylık sağladık. Bunun yanında ihtiyaç sahibi ailelere yönelik olarak temel gıda maddelerinden oluşan bir erzak kolisi hazırladık. Bu gibi desteklerle vatandaşlarımızın bu kötü günleri en az sıkıntıyla atlatmasını sağlamaya çalışacağız” dedi.reklam