Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Solotürk Yalova’ya geliyor

0 3.047

Türk Hava Kuvvetleri SoloTürk Gösteri Ekibinin 30 Haziran Pazar günü kentimizde yapacağı gösteri öncesinde keşif ve prova uçuşu yapacak.

2017 yılında Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman tarafından 19 Ağustos Atatürk’ün Yalova’ya gelişinin 88. yıldönümünde Yalova Belediyesi tarafından organize edilen programla Yalova’da gösteri yapan “SoloTürk”, 30 Haziran Pazar günü yine Yalovalılarla buluşmaya hazırlanıyor. Bu buluşma öncesinde kentimiz semalarında 25 Haziran Salı günü öğle saatlerinde keşif uçuşu, 26 Haziran Çarşamba günü ise 18:00-19:00 saatleri arasında ise prova uçuşu SoloTürk Gösteri Ekibi tarafından gerçekleştirilecek.

2017 yılında gerçekleştirilen gösteri öncesi keşif ve prova uçuşu yapılmasından dolayı bir telaş yaşandığını belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “19 Ağustos Atatürk’ün Yalova’ya gelişinin 88. Yıldönümünde ikili ilişkilerimizden ve çabalarımız sonuncunda göklerdeki gururumuz, SoloTürk Ekibinin kentimizde muhteşem bir gösteri yapmasını sağlamıştık. O gösteri öncesinde keşif ve prova uçuşu yapan SoloTürk Ekibinin uçuşları, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi yaşanan alçak uçuşlarından etkilenen halkımız tarafından panikle karşılanmıştı. Bu gösteri öncesi halkımızı bilgilendiriyoruz. SoloTürk Ekibi 25 Haziran Salı ve 26 Haziran Çarşamba günleri keşif ve prova uçuşu gerçekleştirilecektir” dedi.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.