reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Silpagar, eleştirilere yanıt verdi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Silpagar, eleştirilere yanıt verdi
reklam

Çiftlikköy’de yapımı tamamlanan yeni çok amaçlı düğün salonunda ilk organizasyon Ak Parti iftarı oldu. Bin kişi için organize edilen yemekte masaların boş kalması dikkat çekti.

Yeni düğün salonunda yapılan iftar programına AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, AK Parti İlçe Başkan Vekili Hamit Akbulak ile partililer katıldı. Bin kişi kapasiteli olduğu belirtilen salonda masaların büyük çoğunluğunun boş kalması dikkatlerden kaçmadı.

 width=İftarda konuşan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, kendilerine yönelik eleştirilere yanıt verdi. Devam eden altyapı çalışmaları nedeniyle kamuoyundan yoğun eleştiriler alan Silpagar, “Gördüğünüz gibi; yeni ve modern düğün salonu demiştik. Çok amaçlı salon demiştik. Burada bu yıl iftarımızı yapmak nasip oldu. Çok önemsediğimiz bir konu olan içme suyu hatlarımızı tamamladık elhamdülillah. 132 kilometrelik şebekemiz var. Buradan Düzce’ye yol olur döşediğimiz hatlar. Bir kez daha hayırlı olsun” diye konuştu.

Çiftlikköy’de yolların daha önce de kötü olduğuna dikkat çeken Silpagar, şöyle konuştu:

“Altyapı bitti, yol çalışmalarına başladık. Sahil Mahallesi’ne ilk kazmayı vurmuştuk, asfaltlamaya da ilk oradan başladık. Ana arterleri trafiğin akışını da sağlayabilmek açısından öncelikli olarak yapıyoruz. Ara sokakların çoğu da asfalt olacak. Ardından Mehmet Akif Ersoy Mahallesi ve diğer mahallelerimize geçeceğiz. Çiftlikköylüyü altyapısı ve yolları yepyeni bir ilçeye kavuşturacağız”

 width=Silpagar, muhalefetin eleştirilerine de yanıt vererek, “Bizim için borçlu belediye diyorlar. Onlar bir liralık işi on liraya yapar, biz on liralık işi bir liraya yaparız, reklamını da yapmayız. Hodri meydan. Şimdi altyapı ve üstyapıyı komple değiştirdik. Bakın yollar kötüydü, iyi değildi. İyi diyen varsa, altyapıya girmeden önce Çiftlikköy’ün bütün sokaklarını fotoğrafladık. Yağmurlu ve yağmursuz günlerde. İki klasör duruyor bende. Bakın ben olsam şunları sorardım asıl; Çiftlikköy Belediye Başkanı’na, bütçesi 19 trilyondu, nasıl 50 trilyona çıkardınız diye soran var mı? Bakın ikinci yılımızda 28 trilyon yaptık ve yüzde 95 gerçekleşme oranı. Üçüncü yılımızda 35 trilyona çıkarttık” dedi.

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ise konuşmasında AK Belediyeciliğin hizmet aşkıyla tutuşmayı gerektirdiğini dile getirdi. Öztabak, “Yalova Belediyesi’nin 5-10 kat büyüklüğündeki ilçesine rağmen, Çiftlikköy ilçemizin yaptığı yatırımlar gerçekten daha fazla. Bu cesaret işi. Bu hizmet aşkıyla tutuşmak gerektirir ve azim işi, çalışmak, insanlarımıza hizmet etmekle ilgili bir durum. Ben tekrar değerli belediye başkanımıza ve ekibine, değerli belediye meclis üyelerimize, onlara destek veren çok değerli teşkilat mensuplarımıza ve özellikle Çiftlikköylü hemşerilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

reklam