2021-2022 eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyet programında yer alan bisiklet il birinciliği Yarışları, Deprem Anıtı’nda organize edildi. Okul sporları bisiklet il birinciliği yarışlarında dereceye giren takımlar ve ferdi yarışmacılar, Balıkesir’de yapılacak Okul Sporları Bisiklet Yarışları Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.
Dereceye giren sporcular belli oldu
Bisiklet il birinciliği yarışlarında dereceye giren sporcular ve okulları belli oldu. Buna göre; genç erkekler A kategorisinde; Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi’nden Engin Utku Irmak birinci, Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesi’nden Baran Karadağ ikinci ve Çiftlikköy Mustafa Kemal Anadolu Lisesi’nden Eren Öztürk de üçüncü oldu. Genç erkekler B kategorisinde Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi’nden Murat Peltek, şampiyonluk sevinci yaşadı. Fatih Sultan Mehmet Lisesi’nden Mertcan Yaran ikinci ve aynı okuldan Murat Çınar Yumuşak da üçüncülük elde etti. Genç kızlar B kategorisinde Özel Yalova Birey Anadolu Lisesi öğrencisi Emine Irmak Sezer, birincilik kürsüsünde yer aldı. Yıldız erkeklerde birinci GSD Çiftlikköy Ortaokulu’ndan Mert Ali Boydak birinci, Yalova Abdülhamid Han Ortaokulu’ndan İsmail Utku Kuru ikinci ve Sevim Göğez Ortaokulu’ndan Ömer Şamil Ulubay da üçüncü oldu. Yıldız kızlarda zirveyi Kurtköy Ortaokulu’ndan Fatma Nisa Günaydın elde etti. Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan Zeynep Bayram ikinci ve Sevim Göğez Ortaokulu’ndan da Elif Keklik de üçüncülük sevinci yaşadı. Küçük kızlarda Özel Uzmanlar Ortaokulu’ndan Cansu Soytürk birinci oldu.