Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Sahilde yosun temizliği

0 207

Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kıyıya vuran yosunlarla mücadeleye devam ediyor. Ekipler; Akasya Park, Yürüyen Köşk ve doğu sahil bandında oluşan kötü koku ve görüntü sebebiyle çalışmalarını günlük olarak sürdürüyor.

Hava sıcaklığının artması, iklim değişikliği ve deniz otobüslerinin getirdiği dalgalardan dolayı kıyıya vuran yosunlar belediye ekipleri tarafından temizlendi.

Kıyıya vuran yosunları temizlemekle görevli bir ekibin sürekli çalıştığını dile getiren yetkililer; “Denizdeki dalga sonucu ve mevsimsel değişikliklerden dolayı sahillerimizde kıyıya vuran yosunlar ekiplerimiz tarafından temizleniyor. Denizin ürettiği yosun hem dalga hem de deniz otobüsü faktörü sebebiyle ne kadar temizlik yapılsa da tam anlamıyla sorunu gideremiyoruz. Ekiplerimiz, Akasya Park, doğu sahil bandı ve Yürüyen Köşk tarafında çalışmalarına sabah erken saatlerde başlıyor. Ancak ertesi gün yine aynı görüntü ile karşılaşılıyor. Sürekli devam eden çalışmalar gece ve gündüz olarak iki aşamalı temizleniyor. Vatandaşlarımızın şüphesi olmasın, yosunlarla mücadelemiz rutin olarak sürdürülecek” diye konuştu.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.