Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Saadet’ten Kaçar’a tepki

0 79

Saadet Partili Tavşanlı Belediye Başkanı Mücahit Kaçar, partisinden istifa ederek AK Partiye geçti.

Seçimlerde %51 oy alarak Yalova’nın ilk Saadet Partili belediye başkanı olan Kaçar AK Parti İl Merkezinde yapılan bir törenle AK Parti rozetini taktı. Kaçar’ın AK Partiye geçmesine SP kanadından tepki geldi.

SP Yalova İl Başkanı Celal Korkmaz ve SP GİK Üyesi Mustafa Balta, Kaçar’ın parti yöneticilerine bilgi ve haber vermeden, istifa etmeden kaçarcasına, Ak Parti’ye geçtiğini söylediler.

SOYADI GİBİ KAÇTI

Farkyalova’ya bir açıklamada bulunan Saadet Partili Yalova İl Başkanı Celal Korkmaz “Parti yöneticilerine bilgi ve haber vermeden soyadı gibi gizlice partimizden kaçtı” dedi. Korkmaz, şöyle konuştu:

“Bu istifa parti tabanını üzmüştür. En azından haber verilmesi gerekirdi. Bir il başkanı olarak partili bir belediye başkanının, partisinden istifa ettiğini basından öğrenmek üzücü bir olay. Tavşanlı’ya daha iyi hizmet için iktidar partisine geçtiği yönündeki değerlendirmeler de doğru değil. Türkiye’de muhalefet partileri seçildikleri bölgelerde çok iyi hizmet ediyorlar. Kaldı ki, bunun en iyi örneğini, yıllar önce muhalefetten RP’den İstanbul belediye başkanı seçilen Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır.  Belediye Başkanlarının seçilmek için partileri kullanılması son derece yanlıştır. Böyle bir istifayla Saadet Partisi ve tabanı yok sayılmıştır. ” dedi.

ETİK DEĞİL

Saadet Partisi GİK Üyesi ve Teşkilatlandırma Başkan Yardımcısı Mustafa Balta da “Milli Görüş gömleği ağırdır. Herkes taşıyamaz. Siyasi etiğe uygun olmayan bir davranışla Belediye başkanı partimizden istifa ederek AKP’ye geçmiştir” yorumunda bulundu.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.