reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam
Site Yöneticisi TÜM YAZILARI

Rita’nın katiline müebbet

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Rita’nın katiline müebbet
reklam

Yalova’nın Çınarcık ilçesinde Almanya vatandaşı 39 yaşındaki Rita Darı Winkler’i öldürdükten sonra cesedi Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde beton dökerek evin bodrum katına gömülmesi davasında karar açıklandı.

10 Mart 2016 yılında Yalova’nın Çınarcık ilçesinde sevgilisi olduğu iddia edilen Alman vatandaşı Rita Darı Winkler’in sırtından vuran ve daha sonra bacaklarını kesip bir varile koyduktan sonra Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde bir dükkanın temeline varille gömerek üzerine beton döken Ali Kemal Seyhan ve ona yardım eden kardeşi Hüseyin Muharrem Seyhan davasında karar açıklandı. Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan sanıklar ise davaya SEGBİS sistemi ile cezaevinden katıldılar. Mahkeme heyeti Rita Darı Winkler’i öldüren Ali Kemal Seyhan’ı 636 sayılı kanunu maddesine göre adam öldürmek suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı. Aynı davada adam öldürmeye yardım ve yataklık yapma suçlaması ile yargılanan Hüseyin Muharrem Seyhan ise TCK 281/1 maddesine istinaden 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ancak sanığın tutuklu bulunduğu süre göz önünde tutularak şahsın tahliyesine karar verildi. Karar öncesinde son sözü sorulan Ali Kemal Seyhan, “Ben Adli Tıp Raporunu kabul etmiyorum. Rita’yı sırtından vurmadım. Başta eşim olmak üzere herkesten özür diliyorum. Zaten eşimde benden boşanıyor. Olayın bu aşamalara gelmesini hiç istemedim” dedi.

Dava bir üst mahkemeye taşınıyor.

Dava sonrasında açıklama yapan öldürülen Alman vatandaşı Rita Darı Winkler’in avukatı Salim Baki ise “Mahkeme kararını verdi bundan sonraki süreç yüksek mahkemedir. Bu süreçte maddi davaların incelenmesi ile ilgili bir takım eksiklikler gördük. En son olarak bu konuda mahkeme heyetine 2 dilekçe verdik. Sanık ve tanık ifadelerindeki bir takım çelişkilerin açıklanmasını istedik. Mahkeme bu dilekçeleri dikkate almadı. İlk yargı aşamasında süreç tamamlandı. Bu karar katledilen Alman vatandaşı Rita Darı Winkler’in ailesini rahatlatır mı bilmiyorum ama yüce Türk adaleti kararını verdi. Dava bundan sonra üst mahkemede devam edecektir” dedi.

“Rita vahşice öldürüldü”

Davanın başından beri takipçisi olan öldürülen Alman vatandaşı Rita Darı Winkler’in aile dostu Abraham Akbıyık ise “Dava sonucu bizi üzdü. Zira mahkeme adli tıp raporunu kaale almadı. Bu cinayetin vahşice, eziyet ederek üzerinde sigaralar söndürülerek, elleri tellerle bağlanarak sırtından vurularak işlendi diye rapor var. Mahkeme bu raporu dikkate almadan çok erken bir karara vardı. Yüce Türk adaletine güvenmekten başka da bir şey yok” diye konuştu.

Olay nasıl gerçekleşti

Antalya’da kuaförlük yapan Alman Rita Darı Winkler’den, 10 Mart 2016’da İstanbul’da kaldığı otelden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamamıştı. İstanbul emniyetinin yürüttüğü soruşturma kapsamında Winkler’in erkek arkadaşı Ali Kemal Seyhan’ın ifadesi alınmıştı.

İfadesinde, ilişkisinin olduğu Winkler ile Çınarcık’a gidip geldiklerini söylediği öğrenilen Seyhan, serbest bırakılmıştı. Seyhan, kalp hastalığı için ameliyat olacağını belirterek Almanya’ya gitmişti. İstanbul’da kaybolduktan sonra, vahşi bir cinayete kurban gittiği belirlenen Winkler’in katil zanlısı olarak Ali Kemal Seyhan için “yakalama kararı” çıkarılmıştı.

Winkler’i öldürdükten sonra cesedi Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde beton dökerek evin bodrum katına gömdüğü iddia edilen Seyhan, Türk güvenlik güçlerine teslim edilmişti. Cinayette yardımcı olduğu iddiasıyla kardeşi Hüseyin Muharrem Seyhan da tutuklanmıştı.

reklam