Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Risk artıyor, harita kırmızıya boyandı

0 124

Koronavirüs salgınında Türkiye en zorlu dönemini yaşarken büyük şehirlerin ortasındaki Yalova’da da tablo her geçen gün kötüleşiyor.
Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı Hayat Eve Sığar uygulamasını indirenler bulundukları bölgedeki koronavirüs vaka yoğunluk haritasını görebiliyor. Türkiye’de günlük vaka sayıları 30 binli rakamlara yaklaşırken Yalova’da da ciddi oranda vaka artışı yaşanıyor.  

Bundan iki hafta önce yayınladığımız yoğunluk haritasında kent merkezindeki pek çok bölgenin kırmızı yani yüksek risk olduğunu dile getirmiştik. Geçen iki haftalık sürede vakalar azalma olmadığı gibi belirli bölgelerde artış yaşandı.  

Kent merkezinde yerleşim olduğu hemen her bölge yüksek risk taşırken Yalova haritası adeta kırmızıya boyandı. Kent merkezinin dışında İsmetpaşa ve Gaziosmanpaşa gibi mahallelerde de vaka sayıları artarken Yalova Merkez ile Çiftlikköy’ün kırmızı alanları tamamen birleşti. İki yerleşim yeri arasında kırmızı olmayan tek alan Millet Çiftliği yapılması düşünülen boş tarım arazisi olarak kaldı. 

Öte yandan edinilen bilgilere göre Yalova’daki hastanelerde servis ve yoğun bakım oranları ciddi miktarda arttı. Yetkililer vaka sayısı bakımından net bir rakam açıklamasa da her gün çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiği haberi vatandaşları endişeye sevk ediyor.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.