Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Pazaryerine temizlik

0 133

Göreve geldiği 2014 yılından bugüne pazaryerlerinin modernleşmesi ve eksiklerinin giderilmesi adına çalışmalar yapan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, esnaftan gelen talepleri de yerine getiriyor. Başkan Salman’ın talimatıyla Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri her hafta rutin yapılan temizliğe ekstra olarak Merkez Kapalı Pazaryerinde yerinde yıkıma çalışması gerçekleştirdi.

Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce her tezgah kurulması sonrasında pazaryerlerinde temizlik çalışması yapılıyor. Belirli periyodlarda detaylı olarak yapılan temizliklerin yanı sıra esnaftan gelen taleplerde anında değerlendiriliyor. Geçtiğimiz cumartesi günü kurulan Pazar sonrasında ekiplere talimat veren Başkan Salman, Merkez Pazaryerini deterjan ve yağ sökücülerle yıkattırdı.

Merkez Pazarın Çehresi Değişti

Pazaryeri için Vefa Salman’dan önce Vefa Salman’dan sonra diye iki ayrı fotoğrafı çok net ortaya koyabiliriz diyen Başkan Salman; “Biz göreve gelmeden önce pazaryerinde birçok sorun vardı. Çatısından tutun bodrum katına kadar. Sürekli olarak pazaryerinde iyileştirme çalışmaları yapıyor, eksiklerini gideriyoruz. Burası halkımızın ortak kullanım alanı, o nedenle daha hassasız. Bu alanda çalışmalarımızı aynı titizlikle sürdüreceğiz. Gerek esnafımızın gerekse halkımızın talebi isteği neyse bunu yerine getirmeye özen gösteriyoruz. Rutin yapılan temizliğin yanı sıra bu hafta dezenfektanlarla geniş çaplı bir çalışma gerçekleştirdik. Bu tarz çalışmalar dönem dönem yapılmaya devam edecek. Merkez Pazaryerinin bizim göreve gelmemizle birlikte çehresi değişti” dedi.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.