Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Patik Projesine Yalova’dan Destek

0 116

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Prof. Dr. Belma Tuğrul, Dr. Nihan Feyman Gök, Dr. Işıl Taş, Birgül Berna Uysal ve Kader Duman’ın kurucusu olduğu “Patikle Başla Kitapla Yaşa” projesine katılarak destek oldu.

Proje kapsamında Yalova’dan; 19 Temmuz İlkokulu Anasınıfı öğretmenleri Pınar Erkan, Deniz Özde Karadağ, Gaziosmanpaşa İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Esra Ültay Gündüz, Hayme Hatun Anaokulu öğretmeni Hava Keleş, Akköy İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Nazan Gül, Aydede Anaokulu öğretmenleri Melek Karaboğa ve Ayşe Çelebi projeyi yürüterek destek veriyor. Projenin amacı çocuğun doğumundan itibaren kitapla karşılaşmasının önemini vurgulamak olarak tasarlandı.

PATİKTEN KİTABA

Patiğin her bölgede, yörede kendine has isimle ve modelle çeşitleri vardır, ayrıca kültürümüzü yansıtan özellikler taşır. Büyüklerimiz hediye verecekleri zaman çoğunlukla patik verirlerdi. Bunu hatırlamak bile içimizi ısıtır. Patikte duygu vardır, özlem vardır, sevgi vardır, çoğalmak, paylaşmak vardır. Patik denilince akla ilk gelenlerden biri de bebektir. PATİK tersten okununca KİTAP olur. İşte patikte saydığımız her şeyi kitapta da buluruz. Birisi kelime kelime, birisi ilmek ilmek işlenir.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.