Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Partisinin ismi belli oluyor

0 85

CHP’den ayrılarak Memleket Hareketi’ni başlatan, ardından parti için çalışmalara hız veren Muharrem İnce’nin partisinin ismi merak ediliyor. Daha önce Memleket Partisi ismi ağırlık kazanırken son günlerdeki paylaşımlar ve İnce’nin katıldığı programda açıkladığı slogan ‘MAVİ’ isminin ağırlık kazanmasına neden oldu.

CHP’den ayrılarak Memleket Hareketi’ni başlatan ardından bu hareketi siyasi partiye dönüştürmek için çalışmalara hız veren Muharrem İnce, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk oldu.

“MEMLEKET, ADALET, VİCDAN VE İŞ”

Programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan İnce, partisinin ilk sloganını da açıkladı. Memleket Hareketi için sloganlarının ‘MAVİ’ olduğunu kaydeden Muharrem İnce, sloganının tanımını da anlattı. İnce, MAVİ’nin açılımının “Memleket, Adalet, Vicdan ve İş’in baş harfleri” olduğunu söyledi.

YOL HARİTASINI ANLATTI

Memleket Hareketi ile ilgili nasıl bir yol haritası izleyeceğini de anlatan İnce, “Tüzüğümüzü yazdık bitirdik. Binamızın bitimini 19 Mayıs’a planlamıştık ama daha erken olacak gibi. Parti genel merkezinde detayları açıklamak istiyoruz. 45 gün içinde açıklarız. Önce genel merkezi tamamlayacağız. Nisan ayı içerisinde yaparız.” dedi.

Yakın isimler paylaşmaya başladı

Muharrem İnce’ye yakın isimlerin son günlerde yaptığı paylaşımlar da MAVİ isminin ağırlık kazanmasına neden oldu. İnce’nin son cumhurbaşkanlığı seçiminde anonsçusu olan Serhat Işık da son Facebook paylaşımında “Mudanya’da MAVİ bir başka güzel” dedi. Yine Twitter üzerinde İnce’ye yakın bazı isimler de “Mavi bir renkten daha fazlası” ifadelerini kullandı.

Bu paylaşımlar partinin isminin MAVİ olduğu ihtimalini kuvvetlendirdi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.