AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Öztabak’tan Kastamonululara kutlama!

Ak Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, yaklaşan Kadir gecesi nedeniyle bir mesaj yayımladı. Ancak Öztabak, mesajında tüm Kastamonulu hemşehrilerinin Kadir Gecesi’ni kutladı.

24 Haziran seçimleri yaklaşırken tüm partilerde hararetli bir koşturmaca yaşanıyor. Bu koşturmaca içinde okuyanları gülümseten hatalar da yaşanıyor. Bunlardan bir tanesi de Ak Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak’ın başına geldi.

Yaklaşan Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımlayan ve bunu kamuoyuyla paylaşan Ak Parti’nin bu mesajında Kastamonu ibaresi dikkat çekti. Mübarek Kadir Gecesi’nin önemini anlatan Öztabak, mesajın sonunda “Bu gece, Rabbimiz katındaki kadrimizin yücelmesini, İslam coğrafyasında, Suriye’de, Gazze’de, Doğu Türkistan’da akan kan ve gözyaşlarının durmasını, bütün kardeşlerimizin bayrama huzur ve güven içerisinde ulaşmasını yüce Allah’tan dilerim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Kastamonulu hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin Kadir Gecesi’ni kutlar; bu gecenin, ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini dilerken şimdiden yaklaşmakta olan Ramazan Bayramını da en içten dileklerimle kutlarım” dedi.

Sosyal medyadan farkedildi

İnternet ortamından kopyala- yapıştır yaparak hazırlandığı anlaşılan mesaj, sosyal medyada farkedilip alaya alınınca Ak Parti basın bürosu hemen bir düzeltme yayınladı. Düzeltmede Kastamonu ibaresi Yalova ile değiştirildi. Seçim döneminde yapılan bu hatalar özellikle parti tabanında rahatsızlık yarattı.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.