AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Öztabak: Seçim öncesi gündeme gelebilir

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak 2019 yılında yapılacak olan yerel seçim için hazırlıklarını tamamladıklarını dile getirdi. Öztabak, bütün şehir yasasının seçim öncesi gündeme gelebileceğini aktardı

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, parti yöneticileriyle birlikte yerel basın temsilcilerine ziyaretlerde bulundu. Yerel seçimin öne alınması gibi bir şeyin gündemde bulunmadığını bir kere daha vurgulayan Öztabak, “Yerel seçim belirtildiği gibi 30 Mart 2019 tarihinde yapılacak. Daha önceki bir tarihe çekilmesi söz konusu değil. Biz yerel seçim için hazırlıklarımızı tamamladık. 24 Haziran seçimlerinde elde edilen başarılı sonucun bir benzerini de yerel seçimde alacağız. Zaten CHP’li mevcut belediye ve CHP yönetimi işimizi kolaylaştırıyor. Belediye tarihinin en başarısız dönemini geçiriyor. Büyük bütçelere rağmen hizmet üretemeyen, hizmet yerine siyaset yapan bir belediye ile karşı karşıyayız” dedi.

“Altyapıya hemen girilmeliydi”
Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın altyapı çalışmalarına başlayacağını dile getirdiğini hatırlatan Öztabak, “Bir süre önce seçim öncesinde altyapıya girecek kadar enayi miyim diyen Vefa Salman şimdi de oldu da seçim de kaybetsem altyapıyı tamamlayacağım diyor. Doğru olan zaten buydu. Göreve gelir gelmez altyapıyı yenilemesi lazımdı. Ona altyapıyı yenileyecek kadar kaynak zaten sağlandı. Ama o Yalova’ya 5 yıl kaybettirmeyi tercih etti. 2019 yılında ki seçimden sonra Yalova’da büyük projeler ve yatırımları hayata geçireceğiz” diye konuştu.

“Bütün Şehir Yasası gündeme gelebilir”
Bütün Şehir Yasası’nın da seçim öncesinde gündeme gelebileceğini vurgulayan AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, “Bütün Şehir Yasası için komisyonlarda gerekli çalışmalar yapılmıştı. Ancak 24 Haziran seçimleri öncesinde durduruldu. Ben yerel seçim öncesinde gündeme gelebileceğini düşünüyorum. Eğer mecliste partilerin mutabakatı sağlanırsa seçim öncesinde hayata geçmesi bile mümkün” dedi.

Yeni hükümet sistemine de değinen AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, “Türkiye çok kısa süre içerisinde tüm sıkıntılarından kurtulacak. Dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına gireceğiz. Bu ülke bizim. Bu gelişimden ülkede yaşayan herkes de faydalanacaktır. Türkiye’yi güzel günler bekliyor” şeklinde konuştu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.