AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Özel: Son kez uyarıyorum!

CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, Altınova ilçe Başkanlığı’nda basın toplantısı yaparak, Altınova Belediye Başkanı Metin Oral’ı sert bir dille eleştirdi. Özel, ‘’İntikam kamu yöneticisinin vücuduna giren bir virüstür ve önce o kamu yöneticisini yer bitirir’’ dedi.

CHP’li Özel’in basın toplantısına CHP Yalova İl Başkanı Nur Koçak, Altınova İlçe Başkanı Cemalettin Kılıç, Belediye Başkan Adayı Yasemin Fazlaca’da katıldı.

CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, basın toplantısında şunları söyledi: ‘’Bir yerel seçimin sonuna geldik. Kimi adaylar kazandı, kimi kaybetti. Kazanan Belediye Başkanlarımıza, Belediye ve İl Genel Meclisi üyelerimize başarılar diliyorum.

Demokraside kaybetmek de var, kazanmak da. Kazanan Belediye Başkanları kendilerine oy veren seçmenlerin oylarıyla kazanmış olsalar dahi, onlara oy veren, vermeyen herkesin belediye başkanıdırlar, öyle olmak zorundalar.

Altınova Belediye Başkanı 4. Kez Belediye başkanı seçildi. Kendisini kutluyoruz. Ancak 4. Kez seçildiği görevine ilişkin daha mazbatasını almadan “istediğimiz oy oranına ulaşamadık, İnşallah İki aydır bize çektirenler bundan sonra bizden çekecekler” tehditlerini savurmuştur.

Demokrasi hazmetme, farklılıklara saygı gösterme rejimidir. Altınova Belediye Başkanı’nın mazbatasının mürekkebi kurumadan uyarıyorum:

Seçimle senedin günü çabuk gelir. Tehditle, insanları işinden gücünden ederek, belediye personeline mobbing uygulayarak, baskı yaparak, görev yerlerini değiştirerek, kursiyerleri kurstan kovarak, kendisine oy vermeyenleri kütüphaneden kovarak belediye başkanlığı yapılmaz. İntikam kamu yöneticisinin vücuduna giren bir virüstür ve önce o kamu yöneticisini yer bitirir. Belediye personelinden intikam al, kursiyerden al, bu işin sonu vatandaşa, esnafa gelir.

Ben bu ilin Milletvekili olarak uyarıyorum. Seçimde olan seçimde kalır. Devam edersen her hafta buraya gelir yaptığın rezillikleri açıklarım, meclise taşırım, bakanlara soru önergesi veririm. Benden söylemesi. Aklını başına al.

Cumhurbaşkanının “oy yoksa hizmet yok” diyen kişiyi “AK Partide olsa 1 dakika tutmam” sözünü Metin Oral günden 40 kez kendi kendine tekrar etsin. Yetmiyorsa makam odasına assın. Yoksa ben bu sözü hem Sayın Cumhurbaşkanına, hem de Sayın Metin Oral’a hatırlatmasını bilirim.

Vatandaş size oy vererek hizmet etme yetkisi verdi, belediyenin ve Altınova’nın tapusunu vermedi. Siz hizmetkâr olmaya geldiniz, Ali kıran başkesen olmaya gelmediniz.

Milletin oyuyla seçilen makamlardan millete tehdit sallamak sizin haddiniz de değil, yetkiniz de. Ben sizi ilk ve son kez uyarıyorum. Sonra gereğini yaparım’’ dedi.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.