Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Özel öğrencilerden muhteşem gösteri

0 448

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Yalova’daki 13 özel eğitim öğrencisi eğitmenleri Pelin Takat’la birlikte Yeşilçam’ın ünlü filmlerinin önemli sahnelerinden oluşan tiyatro oyununu sahnelemeye başladı. Özel öğrencilerin oyunu her hafta farklı bir okulda sahnelenecek.

Yalova Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Eğitmeni Pelin Takat, yine farklı bir etkinliğe imzaladı. Beyazay Derneği’nde eğitim gören özel eğitim öğrencileri aldıkları uygulamalı tiyatro dersleri sonrasında bir oyun sahneye koymaya başladı.

- Reklam -

Yeşilçam filmlerinin sevilen ve unutulmayan sahnelerini canlandıran öğrenciler ilk oyunlarını Kardelen Ortaokulu’nda sahneledi. Özel öğrenciler Yeşilçam’dan Seçmeler adlı tiyatro oyununda Hababam Sınıfı, Kara Gözlüm, Neşeli Günler gibi unutulmaz filmlerin unutulmaz sahnelerini kendilerince yorumladı.

İzleyenlerden büyük ilgi gören oyunda özel eğitimli öğrenciler bol bol alkış aldı.

Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Eğitmeni Pelin Takat, 13 özel öğrencinin performanslarının takdire şayan olduğunu belirterek “Oyunumuzu her hafta farklı bir okulda sahneleyeceğiz. Öğrencilerimiz unutulmaz filmleri hem oyunlarıyla hem de danslarıyla sahneliyor. Oyunun sonunda izlediğimiz slaytla Türk sinemasına büyük katkılar sağlamış oyuncuları da anmış oluyoruz” dedi.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.