DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Özcan Özel’den Öztabak’a mektup

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Özcan Özel’den Öztabak’a mektup
reklam

CHP İl Başkanı Özcan Özel, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, kendisi hakkındaki sözlerine cevap verdi. Özel, son dönemde Ak Parti’de içinde sıkça konuşulan metal yorgunluğunu Öztabak’ın aşırı safhada yaşadığını kaydetti.

CHP İl Başkanı Özcan Özel’in geçtiğimiz hafta yaptığı “Tehditlere pabuç bırakmayacağız” şeklindeki açıklamasına Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, cevap vermişti. Öztabak, Özel’i paniklemekle suçlamıştı.

Yusuf Ziya Öztabak’ın açıklamalarına bu kez Özcan Özel yanıt verdi. Özel, açıklamasında küfür ve hakaret içeren ifadeler yer almadığını dile getirirken “Bizim siyaset terbiyemiz bu türlü beyanlara kapalıdır. Zik-zak siyasetini hele hiç bilmeyiz. Milletimiz sandıkta size iktidar, bize de iktidarı denetleme yani muhalefet etme görevini vermiştir. Neden söylemlerimizden, açıklamalarımızdan bu kadar rahatsız oldunuz? Muhalefeti sindirme gayretleri içinde olan sizler değil misiniz? Kumpas kurma yollarını eski yol arkadaşlarınızdan iyi öğrendiğinizi de anlıyoruz. Milletvekillerini tutuklu olarak yargılamak sizce ahlaki midir? Önce kanıtları toplar, belgeler ve sonra mahkeme önüne çıkarırsınız. İnsanların üzerine suç inşa edip tutuklatmak hangi rejimlerde olur? Ortak hareket ettiğiniz FETÖ terör örgütüyle ordumuzun güzide subaylarını Ergenekon Terör Örgütü (ETÖ) adıyla toplatıp, Genel Kurmayın kozmik odalarına kadar girerek sırlarımızı dış mihraklara çaldıranlar kim ya da kimlerdir? Habur sınır kapılarında 7 dakikada PKK’lıları yargılayıp içeriye salıverenler kimlerdi? Örgüt başı Öcalan’ın sıkılmasın diye odasını konfor düzeni sağlayan yanına arkadaşlarını koyan kimlerdir? Doğu ve Güney Doğu illerimizde görev yapan Valilerimize emir verip terör örgütü mensuplarına dokundurtmayıp bölgede gizlice tüneller kazılmasına seyirci kalanlar kimlerdir? Bütün bu olanlara karşın yapılan yanlışları söyleyen bizler şimdi panik için de olacağız öyle mi? Ülkemizin tüm stratejik kurumlarını ele geçiren FETÖ mensuplarına karşı biz mi panik içindeyiz yoksa sizler mi?

Türkiye bağırsaklarını temizliyor” diyen Bülent Arınç’ın, 16 Temmuz sabahı uyandığında, “çeteyi yeni anladım” demesine şaşırmayıp, Türkiye’nin akciğerlerini söken bu cinayet örgütünün kim olduğunun yeni farkına varıp panikleyen, suçluluk psikolojisi yaşayan sizler misiniz? Yoksa biz miyiz Sn. Öztabak?

Cemaat devleti ele geçirdi” iddialarına, Hüseyin Çelik’in “buna kargalar bile güler” dediğini; Balyoz Darbe Planı sahte, 2007 yılında piyasaya sürülmüş bir fontla yazılmış denildiğinde Sadullah Ergin’in Adalet Bakanı sıfatıyla “bunlar PR çalışması” nitelemesi yaptığını unuttunuz mu” diye sordu.

Yalova’dakiler için işlem yapıldı mı?

Özel, konuyu FETÖ’nün Yalova’daki yapılanmasına getirirken Öztabak’ın metal yorgunluğuna kapıldığını iddia etti. Özcan Özel, sözlerine şöyle devam etti:

“FETÖ’nün Yalova versiyonuna gelirsek ortaya çok şeylerin döküleceğini biliyor olmalısınız.  Demeçlerinizde metal yorgunluğunu ağır biçimde ve hat safhada sizin yaşamakta olduğunuzu anlıyoruz.  Konuyu madem açtık, tüm ülkede Yalova’nın FETÖ örgütlenmesinde önemli bir nokta olduğunu bilmeyen yoktur. Bunların başında da Gülerce’ler gelmektedir. Halen Yalova’da yaşayan Gülerce hocamız Yalova’daki FETÖ yapılanmasının ayıklanmasında şimdiye kadar ne rol üstlenmiştir? Yurtlarında ve dershanelerinde yetiştirdikleri FETÖ yanlıları için şimdiye kadar bir işlem yapılmış mıdır? Sadece emniyetin ve de savcılarımızın yapacağı çalışmalarla mı bunların ortaya dökülmesini beklemektesiniz? Bütün bu ayıklanmaların yapılmasını sizin Yalova kamuoyu ile paylaşmanız gerekmez miydi? Bu sizi mi daha çok rahatsız eder yoksa bizi mi”

İktidarın oluşturduğu taraflı yargıya güvenmediğini kaydeden İl Başkanı Özcan Özel, Delilleri toplar ve o zaman yargı önüne çağırır hesap sorarsınız. Adalet bu şekilde işler. Yalova Üniversitesi kuruluşunda çalışan rektörün durumunu açıklamaya gerek yok herhalde. Sadece demeç vermek uğruna bizimle polemik yaratmak istiyorsanız bu konuları ortaya dökmekle bence bir mahsuru yoktur. Söylenecek, yazılacak çok şeylerimiz var.  Dinlemek ve muhalefetin de fikrini almak gibi bir kültür eksikliği yaşadığınız için bunları sizlerin değil halkımızın bilmesinin daha anlamlı olacağına inanıyorum” dedi.

reklam