reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Özcan Özel: Tehditlere pabuç bırakmayacağız

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Özcan Özel: Tehditlere pabuç bırakmayacağız
reklam

CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, “Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tehditlerine pabuç bırakmayacağız” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan CHP İl Başkanı Özcan Özel, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki sözlerini değerlendirdi. “Erdoğan rejimi, her türlü muhalefeti suç örgütü gibi tarif ederek siyasi baskı altına alma çabası içindedir” diyen Özcan Özel, yeni kumpas girişimleri olduğunu dile getirdi.

Özcan Özel, şöyle devam etti:

“Ortada bir casusluk suçu yoktur. Anayasa Mahkemesi de böyle söylemektedir. Buna rağmen Erdoğan’ın talimatıyla İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu haksız yere mahkum edilmiş ve tutuklanmıştır. Önce mahkeme başkanı ve heyet değiştirilmiş, mahkumiyet kararı verilmiş ve daha sonra bu kararı inceleyecek üst mahkemenin başkanı değiştirilmiştir. Bütün bu uygulamalar kumpas davalarının tipik özelliğidir. Kurgulanan kumpas üzerinden Enis Berberoğlu’nu rehin alan anlayış şimdi de Genel Başkanımızı tehdit etmektedir. Amaç CHP Genel Başkanını tehdit ederek topluma korku salmaktır.  Erdoğan’ın tehditlerine boyun eğmeyeceğiz. Adalet, özgürlük ve demokrasi isteyen milyonların sesi ve umudu olan Kemal Kılıçdaroğlu’nu susturamayacaksınız. Türkiye’ye giydirmek istediğiniz deli gömleğini yırtıp atacağız. Baskıcı ve zorba rejimi tanımıyoruz ve tanımayacağız. Mazlumların sesi olmaya devam edeceğiz. Bu açıklamalar gereğince biz CHP Yalova İl Başkanlığı olarak, Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan bu kumpas oyunlarına karşı olduğumuzu, bu tür baskıların CHP tarihinde çok görüldüğünü ve bu baskıları uygulayanların tarihin tozlu sayfalarında kayboldukları bilinmelidir.  Bizler de bu baskılara boyun eğmeyeceğimizi ve her zaman Sn. Genel Başkanımızın yanın da olduğumuzu belirtmek isteriz”

reklam