Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Organ Bağışı için Farkındalık çalışması

0 22

Yalova Devlet Hastanesinde “Bağışlanan her organ filizlenen bir hayattır” sloganıyla  3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası nedeniyle  farkındalık çalışması yapıldı.

Devlet Hastanesi ve Çiftlikköy Ek Bina girişlerinde organ bağışı Standları kuruldu. Hastane Yönetimi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Zeynep Çağlayan, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Hilmi Sezer, Müdür Yardımcısı. Okan Özdemir ve Organ Nakli Koordinatörleri tarafından organ bağışına dikkat çekilerek, hasta ve hasta yakınlarına broşürler dağıtılarak bilgilendirmeler yapıldı.

Yapılan açıklamada ” Tedavisi yalnızca organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli sağlık sorunlarından biridir. “Organ nakli”, vücutta görevini yapamayan bir organın yerine canlı bir vericiden veya ölüden alınan sağlam ve aynı görevi üslenecek bir organın nakledilmesi işlemidir. Kişinin hayatta iken serbest iradesi ile tıbben yaşamı sona erdikten sonra doku ve organlarının başka hastaların tedavisi için kullanılmasına izin vermesi ve bunu belgelendirmesi de organ bağışıdır.” denildi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.