Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Öğrencilerden korona projesi

0 35

Yalova’daki e Twinning okullarından Yalova Abdülhamid Han Ortaokulu’nun etkinlikleri hızla devam ediyor.

Öğrenciler ve öğretmenler arasında işbirliği yapmak, projeler geliştirerek paylaşmak, iletişim kurmak, web-2 araçlarını kullanmak gibi birçok hedefe hizmet eden e Twinning platformu çalışmaları Yalova’da da sürüyor.

Aralarında Yalova Lisesi’nin de bulunduğu ulusal ve uluslararası 20 farklı okuldan öğrencilerin birlikte yürüttüğü “Covid ile anladım.. bazı şeyler olmasa da olur “ isimli eTwinning projesinde Yalova Abdülhamid Han Ortaokulu öğrencileri, covid’in eğitim, sağlık, kamusal alan, kültürel v.b. pek çok alandaki etkilerini araştırıyor.

Covid’in geçmesini beklemek yerine esnek olarak uyum sağlamayı hedefleyen projede görevli öğrenciler; her ay işbirlikçi ürünler çıkarmaya devam ediyorlar. 2020 yılı aralık ayında başlayan projede; web-2 araçlarını kullanarak afiş ve logo oluşturmak, proje ile ilgili hikaye yazmak, bulmaca hazırlamak, puzzle hazırlamak, e-kitap çıkartmak, akrostiş şiir yazmak, sloganlar hazırlamak, atasözlerini projeye uyarlamak gibi birçok ortak etkinliğin yanında, uzman kişiler tarafından verilen konferanslar ve söyleşilerle bilgi paylaşımına devam ediyor.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.