Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Nihayet start verildi!

0 511

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

233 milyon TL’ye mal olacak 400 yataklı Yalova Devlet Hastanesi’nin yapılacağı alanda hafriyat çalışmalarına bir süre önce başlanmıştı. Hafriyat alanına hastanenin tabelasının da asılması ile çalışmalar artık resmen başlamış oldu.

Yalovalılar’ın uzun süredir beklediği devlet hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın özel talimatı ile tasarruf tedbirleri dışına alınarak ihaleye çıktı. Sağlık Bakanlığı´nda gerçekleştirilen ‘Yalova 400 Yataklı Devlet Hastanesi Yapım İşi’ ihalesinde en iyi teklifi ATR Proje San. Tic. A.Ş verdi. Hastanenin yapılacağı alanda hafriyat çalışmalarına ise kısa bir süre önce başlandı. Hummalı bir çalışmanın sürdürüldüğü alanda Temmuz ayı içerisinde temel atma töreninin gerçekleştirilmesi de bekleniyor. Alana Sağlık Bakanlığı tarafından 400 Yataklı Devlet Hastanesi Projesi tabelası da yerleştirildi. Bu tabelanın yerini alması ile birlikte çalışmalar da resmen başlatılmış oldu.

- Reklam -

2 bin kişi istihdam edilecek

Yalova Devlet Hastanesi bünyesinde 2 bin kişi istihdam edilecek. 200 bin metrekare arsada, 400 yataklı, 524 deprem izolatörlü güvenli bina, 80 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Hastanede; bin araçlık otopark, 4 cepheden 14 giriş, 130 poliklinik, 221 tek kişilik oda, 15 ameliyathane, 105 yoğun bakım ve palyatif yatağı, anjiyo, KVC birimleri, yanık ünitesi, onkoloji hizmet birimi, anaokulu ve kreş bulunuyor.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.