Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın “Gezici Şeffaf Oda” uygulaması bu hafta Rüstempaşa Mahallesi’nde yapıldı. Diğer yandan mahalle muhtarlarının talebi üzerine muhtarlıklara klima takılmaya başlandı
Mobil araçla gerçekleştirilen “Gezici Şeffaf Oda” uygulamasında vatandaşların talep ve şikayetlerini birebir dinleyen ve çözüme ulaşmasında yardımcı olan Başkan Salman’ın programına mahalle muhtarları da eşlik etti.
Her hafta bir mahalleye konuk olduklarını belirten Başkan Salman; “Vatandaşlarımızla her hafta bir mahallemizde karşılıklı konuşarak mahalle hakkında sorunlarını ve taleplerini dinliyoruz. Yalovalı vatandaşlarımızın ikamet ettikleri mahallelerine kadar gidip kendilerini dinlememizden dolayı memnuniyetleri görmek bizi de mutlu ediyor. Her mahalleye gittiğimizde mahalle muhtarlarımızı da yanımızda olmasını istiyoruz. Çünkü mahallenin gerçek sorunlarını vatandaştan önce aktaracak olan onlardır. İşte böyle bir çalışmayla göreve geldiğimiz günden bu yana belediyemiz, muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla ortak kararlar alıyoruz” dedi.
Muhtarlıklara Klimalar Takılıyor
Mahalle Muhtarlarının klima taleplerini yerine getirdiklerini belirten Başkan Salman;“Mahalle muhtarlarımızın bizden bir istekleri vardı. Muhtarlıklara klima takılmasını istiyorlardı ve bizde muhtarlarımıza bunun sözünü vermiştik. Şimdi muhtarlıklara klimalar takılıyor” dedi.
Klima takılmasından dolayı mutlu olduklarını belirten Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Kandemir; “Başkanımızın bizim taleplerimizi yerine getirmesinden dolayı oldukça mutlu olduk. Üstelik bunu kısa bir sürede halletmesinden dolayı kendilerine tüm muhtarlarımız adına teşekkür ederiz” dedi.