reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Muhtarlar da “Yürüyen Köşk” dedi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

Yalova Üniversitesi’nin logosunun yeniden “Yürüyen Köşk” olması ile ilgili talep kamuoyunda her geçen gün destek buluyor.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, üniversitenin logosu ilk değiştiğinde tepkisini ortaya koymuş kararın yanlış olduğunu belirtmişti. Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Erbaş’a yapmış olduğu ziyarette konuyu yeniden gündeme getiren Başkan Salman çağrısını bu kez 13 mahalle muhtarı ile birlikte yineledi.

 width=Her hafta bir mahallede halk günü gerçekleştiren Belediye Başkanı Vefa Salman’ın bu haftaki durağı İsmetpaşa Mahallesiydi. Mahalle Muhtarlarının da katılımıyla gerçekleştirilen halk gününde Başkan Salman, 13 Mahalle Muhtarı ile birlikte Yalova Üniversitesi’nin logosunun yeniden “Yürüyen Köşk” yapılması konusunda fikir birliğini açıkladı.

“Yürüyen Köşk Bu Kentin Markasıdır”

“İlk tepkiyi 2013 yılında verdim” diyen Başkan Salman; “O dönemde içi boş olan bir bahane üretilerek logo değiştirildi. Yürüyen Köşk bu kentin markası. Üniversitemizin kuruluşundan itibaren de logosunda en güzel şekilde yerini aldı. Anlamsız, kentimizle hiçbir ilgisi bulunmayan bir logo ile değiştirilmesi doğru değildi. Yeni rektörümüz ile yapmış olduğum görüşmede kendisiyle durumu paylaştım. Kamuoyunda da bu yönde bir talep var. Yönetimin bu konuya olumlu yaklaşacağı düşüncesindeyim. Halk gününde muhtarlarımızla da konu gündeme geldi. Onların da bu konuda tam desteği var” dedi.

“Üniversitenin Logosu Yürüyen Köşk Olmalı”

Yalova Muhtarlar Derneği ve Süleymanbey Mahalle Muhtarı Mustafa Kandemir; “Gerek Başkanımızın gerekse toplumun logo hakkındaki düşünceleri çok yerinde. Yalova Üniversitesi’nin logosu Yalova’nın simgesi ile olmalı. Yürüyen Köşk’lü logo en güzel ve en uygun olanıydı. Değiştirilmesi doğru değildi. Ve yeniden Üniversite’nin logosu Yürüyen Köşk olmalı. Muhtarlar olarak bu konuda atılacak her adımın yanındayız, destekçisiyiz” dedi.

reklam