Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Muharrem İnce ile ilgili çarpıcı iddia

0 117

Parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce, Türkiye’deki siyaset gündeminden düşmüyor. Perşembe günü bir basın toplantısı yapacağını söyleyen İnce’yle ilgili yeni bir iddia gündeme geldi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi ve kurultay süreci sonrasında CHP Genel Merkezi ile arasına kara kedi giren ve parti kuracağı iddiaları ortaya atılan Muharrem İnce, Yalova’nın Elmalık Köyü’ndeki evinden ayrılarak Ankara’ya gitti. Perşembe günü bir basın toplantısı yapacağını duyuran İnce, önemli açıklamalar yapacağını kaydetmişti.

Diğer yandan İnce’nin yol haritasıyla ilgili olarak çeşitli iddialar da ortaya atılmaya devam ediliyor. Son olarak gazeteci Şaban Sevinç, CHP’nin eski genel başkanlarından Murat Karayalçın’ın İnce ile görüştüğünü ve yuvada kalması gerektiğini ilettiğini söyledi. Karayalçın’a göre İnce, cumhurbaşkanlığı adaylığı için tüm yurtta çalışmalara başlayacak. Ancak parti kurup kurmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Sarıgül ile DSP’yi yönetecek

İnce ile ilgili önemli bir iddiayı da Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz dile getirdi. Özkiraz’a göre İnce, CHP’den ayrılacak ancak yeni bir parti kurmayacak. “Bu bir kulis değil, bilgi” diyen Kemal Özkiraz, İnce’ye en yakın desteği de eski bir CHP’linin verdiğini söyledi. Özkiraz’a göre bu isim daha önce Şişli Belediye Başkanı olan ancak son yerel seçimde aday gösterilmeyince DSP’ye geçip Şişli’de kaybeden Mustafa Sarıgül.

Foto: Arşiv

İddiayı Youtube’dan anlattı

Halen DSP üyesi olan Mustafa Sarıgül’ün daha önce başlattığı Türkiye Değişim Hareketi kadrolarıyla birlikte Muharrem İnce’ye destek verdiğini söyleyen Kemal Özkiraz, “İnce, DSP’nin bir numarası, Sarıgül de iki numarası olacak” dedi.

Özkiraz, Yaşar Okuyan’ın dile getirdiği “Mehmet Cengiz, İnce’ye destek veriyor” söyleminin de yanlış olduğunu ifade etti.

Kemal Özkiraz’ın çarpıcı iddialarını buradan izleyebilirsiniz.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.