Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Minik Alperen başkanlık koltuğunda

0 61

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle koltuğunu 10 yaşındaki Alperen Kara´ya bıraktı. Lösemiyi yenen minik Alperen, temsili olarak bir süreliğine Subaşı Belediye Başkanlığı yaptı. 

Bir süre önce lösemiyi yenmeyi başaran 10 yaşındaki Alperen Kara, ailesiyle birlikte Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay´ın misafiri oldu. Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle düzenlenen ziyarette minik Alperen, kısa bir süreliğine temsili olarak Subaşı Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu. 

Minik Alperen´in bir süre önce lösemiyi yendiğini ve kontrollerinin sürdüğünü kaydeden Başkan Canbay, “Evladımızın önünde uzun yıllar var. Hayalleri için koşturduğu dolu dolu zamanları olacak. Allah tüm hastalarımıza şifa versin. Hz. Mevlana´nın çok güzel bir sözü vardır. Ne bu dertler kalıcı, ne bu ömür. Kardeşimizin tüm lösemili çocukların sesi olmasını istedik. Kardeşimizi temsili olarak belediye başkanı ilan ederek hayatı boyunca umut dolu başlangıçlar yapmasını ümit ediyor ve istiyoruz” dedi.

Ardından başkanlık koltuğuna oturan minik Alperen, görevi boyunca yapmayı düşündüğü hizmetleri sıraladı. Alperen, “Sizler için en iyisini yapmaya çalışacağız. Beldemizde yardıma muhtaç kişiler için bir sistem kurmak istiyorum. Herkesin çalışabileceği bir işletme kurma hayalim var. Doğadaki başıboş hayvanlar için sığınma ve barınma alanları oluşturacağım. Beni bu makama sizler getirdiniz, sizlere layık olmaya çalışacağım” diye konuştu. 

Başkan Canbay, Alperen´e Atatürk´ün Nutuk adlı eserini armağan etti. Minik çocuğun ailesi de gösterdiği yakınlıktan dolayı Başkan Canbay´a teşekkür etti. 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.