DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Milli Eğitim’den sene başı müdürler toplantısı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Milli Eğitim’den sene başı müdürler toplantısı
reklam

2023-2024 eğitim öğretim yılı sene başı Okul/Kurum Müdürleri Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe başkanlığında yapıldı.

Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ile birlikte İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, 5 ilçe Milli Eğitim Müdürü, şube müdürleri ile resmi ve özel okul/kurum müdürleri katıldı.

“Öğretmenler odamızı huzurla doldurmalıyız”

Toplantının açılışını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, yaz tatili sürecinde okullarımızda yürütülen onarım ve tadilat çalışmaları ile yeni eğitim öğretim yılına hazırlandıklarını dile getirdi. Hemen hemen tüm okullarımızda küçük büyük demeden tüm eksikliklerin giderilmeye çalışıldığını belirten Akmeşe, tazelenerek aşkla çalışacağımızı söyledi.

“Öğrencilerimize ders kitaplarını dağıtırken özen göstermeliyiz. Yakın zamanda ek kaynaklarımızı da dağıtacağız. Öğretmenlerimizin moral ve motivasyonlarını arttırmalıyız. Dostça birbirimize sıkıca sarılmalı ve eksiklerimizi gidermeliyiz. Sistemli çalışıp buna göre hareket etmeliyiz” diyen Akmeşe, Bakanlığımızın bu eğitim öğretim yılındaki uygulamaları hakkında bilgi verdi.

“Şeffaf ve hesap verebilir olmalıyız”

Akmeşe, bakanlığımızın felsefesinin iyi anlaşılması gerektiğini ve bu doğrultuda hep birlikte hareket ederek şeffaf ve hesap verilebilir olunması gerektiğini belirtti. Ayrıca her bir eğitimcinin sadece okulunu değil tüm eğitim camiasını temsil ettiğini ve topluma her konuda örnek olması gerektiğini de ifade etti.

“EBA’yı daha verimli kullanmalıyız”

EBA kullanımı konusuna da değinen Akmeşe, EBA’nın ders içerikleriyle zenginleştirilmesi gerektiğini hatırlatarak geçen yıl olduğu gibi bununla ilgili çalışmaların sürdürüleceğini ancak bunu yaparken öğrencilerimizde oluşabilecek teknoloji bağımlılığına dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti.

“Projelerimiz bu yıl da ivme kazanarak devam edecek”

“İnsan, Toplum ve Bilim”, “Din, Ahlak ve Değer” ile “Kültür, Sanat ve Spor” olmak üzere üç grupta belirlenen seçmeli derslerin onlara milli ve manevi değerlerimizi aktarmada ve bunları benimsemelerini sağlamada katkı sağlayacağını belirten Akmeşe, ayrıca geçtiğimiz yıl yoğun katılımla gerçekleştirilen yerel ve ulusal projelerle ilgili çalışmaların ivme kazandırılacağını ve daha sistematik bir düzen çerçevesinde daha gözlemlenebilir olarak devam ettirileceğini, bununla ilgili çalışmaların tamamlandığını ve yakın zamanda geniş katılımlı bir toplantıda Yalova eğitim camiasına tanıtılacağını sözlerine ekledi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından yeni eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlı olması dileğiyle toplantı sona erdi.

reklam