Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplandı

0 15

Yalova Millî Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği’nin 24. maddesi gereğince, İl Danışma Komisyonu toplantısı Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında Yalova Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Aziz Mercan, Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Abdülaziz Yeniyol, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Badıllı Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rahmi Karakuş, Yalova Belediyesi Başkan Yardımcısı Volkan Dadaloğlu ile İl Özel İdaresi, Emniyet Müdürlüğü, İl Genel Meclisi ve sendika temsilcilerinin yanı sıra okul müdürleri, okul aile birliği temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol’un açılış konuşmasının ardından Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2020-2021 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilen çalışmalar aktarıldı. Bu kapsamda ilimizin öğretmen ve öğrenci sayıları, yatırımlar, il genelinde yürütülen projeler, plânlanan eğitim stratejileri ve istatistikî veriler paylaşıldı. Ardından 2021-2022 eğitim öğretim yılı için plânlanan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Yalova Valisi Muammer Erol salgın sürecinde eğitim ve alınan önlemler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Tüm kurum ve kuruluşların işbirliği ile geribildirimlerinin gelişim için önemli olduğunu belirtti.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.