reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Mezbelelikti, bu hale dönüştü

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Mezbelelikti, bu hale dönüştü
reklam

 

Yalova’da yıllardır İnkılap Vapuru’nun bulunduğu alan Yalova Belediyesi’nin çalışmasıyla tanınmayacak hale geldi. Madde bağımlılarının meskeni haline gelen, farelerin cirit attığı alan nefes alınacak yaşam alanına dönüştü.

Barbaros Binicioğlu döneminde Yalova’ya getirilen ve otel, restoran, nikah salonu olması planlanan İnkılap Vapuru, aradan yıllar geçmesine karşın mezbele haline gelmişti. Kaçak kat çıkılan ve ardından yıkım kararı alınan vapur, zaman geçtikçe evsiz kalanların, madde bağımlılarının sığınağı olmuş ve yarattığı kötü görüntüyle tepki çeker hale gelmişti.

Alınan karar sonrası kaldırılan İnkılap Vapuru’nun bulunduğu bölgeye Yalova Belediyesi tarafından yeni bir yaşam alanı inşa edildi. Yalova Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından güzel bir parka dönüştürülen alanda Belediye Başkanı Vefa Salman, eşi Dilek Salman’la birlikte incelemeler yaptı. Rengarenk çiçeklerle güzel bir görüntüye kavuşan parkı dolaşan Başkan Salman, “Meclis üyeliğim dönemimde pozitif düşüncelerle kentimize getirilen, ancak Yalova’mızın en güzel lokasyonlarından birinde yıllarca atıl kalan İnkılap Vapuru’nu karaya oturtulduğu yerden kaldırmıştık. Hem İnkılap adını yaşatmak hem de o alanı kentimize yakışan şekilde düzenlemek için Park Bahçeler Birimimiz yoğun bir mesai harcadı. İnkılap Park adını verdiğimiz alan bundan böyle hemşerilerimizin yeni dinlence alanı ve huzur köşesi olacak. Mutluluk versin Yalova’m, keyfini çıkar Yalovalım” dedi.
Park vatandaşların da beğenisini kazandı.

 

reklam