Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Meteoroloji’den yağış uyarısı!

0 178

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Türkiye genelinde bahar havası kendini iyice hissettirmişken Meteoroloji’den son dakika uyarılar geldi. Ülkemizin, bugün yağışlı ve Balkanlar üzerinden gelen serin havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların, hafta sonuna kadar tüm yurtta etkili olduktan sonra Cumartesi günü öğleden sonra doğu bölgelerden ülkemizi terk etmesi bekleniyor.

DOLU YAĞIŞINA DİKKAT!

- Reklam -

Yağışların; bugün İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Doğu Anadolu’nun batısında, Cuma günü Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda aralıklarla yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte meydana gelebilecek kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı riski gibi olumsuzluklara karşı Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak hazırlayacağımız anlık uyarıların takip edilerek dikkate alınması can ve mal emniyeti açısından önem arz ediyor.

HAVA SICAKLIĞI DÜŞECEK!

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının; yarın ve Cuma günleri kuzey, iç ve batı bölgelerde, Cumartesi (04.05.2019) günü ise doğuda hissedilir derecede (5 ila 9 derece) azalarak mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor.

YALOVA YER YER YAĞIŞLI

Yalova; bugün çok bulutlu 19 derece ve öğle saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, olması bekleniyor.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.