Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Memleket’te ayrılıklar erken başladı

0 528

Kuruluş çalışmalarını hızlandıran ve önümüzdeki Cumartesi günü ilk il kongresini yapmaya hazırlanan Muharrem İnce’nin Memleket Partisi’nde ilk ayrılıklar başladı. CHP’den istifa edip Memleket Partisi’ne ilk geçenlerden olan Cavit Kamil Ozman ve Erşen Selimoğlu’nun partiden ayrılma kararı aldığı öğrenildi.

Ertan Şener’in kurucu il başkanı olduğu Memleket Partisi’nde yaklaşan il kongresi öncesinde ilginç gelişmeler yaşanıyor. Partinin kuruluş çalışmalarında ve ilk kurucu il yönetiminde yer alan Cavit Kamil Ozman ile Erşen Selimoğlu’nun yaşadıkları rahatsızlıklar nedeniyle Memleket Partisi’nden ayrılma kararı aldığı öğrenildi.

CHP’den ilk ayrılanlardı

CHP il yönetiminde görev yapan ve partiden istifa edip İnce’nin Memleket Hareketi’ne katılma kararı alan ilk kişilerden olan Ozman ve Selimoğlu, aynı zamanda istifa kararlarını medyaya duyuran kişilerdi. Memleket Partisi’ne katılarak Ertan Şener başkanlığında kurulan ilk il yönetiminde yer alan Ozman ve Selimoğlu, yaşanan gelişmeler sonrasında istifa kararı aldı.

İl Başkanı Ertan Şener’in aldığı kararlar ve yönetim tarzından rahatsızlıklarını dile getiren ikilinin sıkıntılarını dile getirdiği ancak çözüm bulunamaması nedeniyle yeni yönetimde görev almayacakları öğrenildi.

Şener’le görüştüler, sonuç alamadılar

Partide önemli görevlere sadece Şener ve İnce’ye yakın isimlerin getirilmesi, kuruluş esnasında dile getirilen parti içi demokrasi gibi önemli sloganlara uyulmaması gibi rahatsızlıkları olduğu bilinen Ozman ve Selimoğlu’nun İl Başkanı Ertan Şener’e de şikayetlerini dile getirdiği ancak bir sonuç alamadıkları kaydedildi.

Yeni yönetimde yer almayacaklarını partiye bildiren her iki ismin de yakın zamanda resmi istifalarını sunması bekleniyor.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.