Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Memleket, Yalova’da hareketleniyor

0 354

Muharrem İnce’nin kurduğu Memleket Hareketi, partileşme çalışmalarını sürdürürken Yalova’da da çalışmalar hızlandı. Partinin il binası tutulurken il başkanının da Ertan Şener olacağı bilgisi ulaştı. Bunun yanında bazı sürpriz isimlerin de partiye katılacağı öğrenildi.

CHP ile yollarını ayıran Muharrem İnce’nin parti çalışmaları memleketi Yalova’da da hızlandı. Bir süre önce CHP’den istifa eden bazı isimlerin önderliğinde Yalova İl Başkanlığı için de somut adımlar atılmaya başlandı. Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan bir binanın ikinci katı il başkanlığı olarak belirlenirken tanıtım afişi de asıldı.

Yakın zamanda il binasında tadilat ve onarım çalışmalarının yapılacağı ve İnce’nin partinin kuruluşunu açıklamasıyla birlikte il binasının hizmete gireceği kaydedildi. Parti çalışmalarının büyük bir ihtimalle Ramazan Bayramı sonrasında duyurulması bekleniyor.

İl Başkanı Şener olacak

Öte yandan Memleket Hareketi’nin il başkanının büyük bir ihtimalle Ertan Şener olacağı öğrenildi. Uzun bir süredir Muharrem İnce ile hareket eden ve geçtiğimiz haftalarda CHP’den istifa ettiğini açıklayan Şener’in yeni kurulacak partinin Yalova Kurucu İl Başkanı olması bekleniyor. İsmi henüz resmi olarak açıklanmasa da deneyimli siyasetçi Şener’in çalışmalara başladığı kaydedildi.

Milletvekili Özcan Özel, İl Genel Meclis Üyeleri Hüseyin İnce ve Ertan Şener, bazı eski CHP il yöneticileri etrafında şekillenen İnce’nin partisine sürpriz bazı isimlerin de katılması bekleniyor.

Rıdvan Acar da katılacak mı?

Bu isimlerden bir tanesi geçtiğimiz yerel seçimlerde Demokrat Parti’nin Yalova Belediye Başkan Adayı olan Rıdvan Acar. Daha önce Yalova Belediye Başkan Yardımcılığı da yapan Acar’ın Memleket Hareketi saflarına katılması bekleniyor. Acar ile birlikte yine geçmişte CHP’de belediye meclis üyeliği yapan Resul Morgül, Selçuk Atasoy gibi isimlerin de İnce’nin partisinde olması bekleniyor.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.