Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Memleket Partisi ilk kongresini yaptı

0 53

Muharrem İnce’nin kurduğu Memleket Partisi, Türkiye’deki ilk kongresini Yalova’da yaptı. Yapılan Merkez İlçe Kongresi’nde kurucu başkan Tamer Sönmez ve yönetimi yeniden başkanlığa seçildi.

Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan il binasında yapılan ilk toplantı özelliğini de taşıyan Yalova Merkez İlçe Kongresi’ne Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Yalova Milletvekili Özcan Özel de katıldı. Divan başkanlığını Kurucu İl Başkanı Ertan Şener’in yaptığı kongrede tek aday olan Tamer Sönmez yönetimiyle birlikte yeniden göreve seçildi.

İl Kongresi Ağustos’ta

Yalova İl Başkanı Ertan Şener, kongrede yaptığı konuşmada, 1 Haziran’da il yönetimini oluşturarak başlattıkları yolculukta Merkez ve Çiftlikköy ilçesinde örgütlenmeyi tamamladıklarını söyledi. Şener, “Ağustos ayı ortalarında il kongremizi yapıp kurultayımıza hazır olacağız. Pandemi nedeniyle küçük bir salonda ilk kongremizi yapıyoruz. Hem de böylece il binamızı sizlere tanıtmış olduk” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Yalova Milletvekili Özcan Özel ise “Yalova’da CHP’yi 5 bin oydan alıp 5 belediyeye kadar getirdik. Biz Yalova’da gerçekleştirdiğimiz başarıyı Ankara’da devam ettirelim diye yola çıktığımızda orada işlerin farklı ilerlediğini gördük” diye konuştu.

CHP’li CHP’li olmaktan utanmaya başlamış

İktidarın çürüdüğünü ve yolun sonuna geldiğini ifade eden Özel, şöyle devam etti:

“Öyle bir noktada kuruldu ki Memleket Partisi AKP’li AKP’li olmaktan utanmaya başlamış, MHP’li MHP’li olmaktan utanmaya başlamış, CHP’li CHP’li olmaktan utanmaya başlamış. Memleket Hareketi işte tam bu sırada kuruldu. 53 ilde il başkanımız atanmış, örgütlerimiz kurulmuş durumda. 15 tane il gezdik. Her gittiğimiz yerde insanlar sokaklara çıkıyor. Burası Türkiye’nin ortak noktası olmuş ve olmaya devam edecek”

Yapılan oylamada Tamer Sönmez’in 16 kişilik yönetim listesi ve 42 kişilik il delege listesi belirlendi. Tamer Sönmez’in yönetiminde şu isimler yer aldı:

Ferat Acar, Yiğit Atalay, Çağrı Altan, Erkan Balıkçı, Yahya Güneş, İlhami Kahraman, Ulaş Kavlakoğlu, Halil Kayhan, Funda Demir, Özlem Mülayim, Türkay Nigiş, Erhan Ok, Metin Oruç, Muammer Özdamar, Sakin Özden ve Serdar Pirimoğlu

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.