Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Memleket Partisi hızını arttırdı

0 271

Memleket Partisi Yalova Merkez İlçe’nin ardından Çiftlikköy’de de örgütlenmesini tamamladı. Çiftlikköy İlçe Başkanlığı’na Macide Aras atanırken Türkiye’de partinin ilk kongresi de Yalova’da yapılacak.

Memleket Partisi Yalova İl Başkanı Ertan Şener, örgütlenme çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü açıkladı. Şener, Çiftlikköy Kurucu İlçe Başkanlığı’na Macide Aras’ın atandığını açıkladı. 13 kişilik kurucu ilçe yönetiminin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) tarafından onaylandığını belirten Şener, “Çiftlikköy Kurucu İlçe Başkanlığı’na atanan Macide Aras ve tüm Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımızı kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum. Diğer ilçe ve beldelerimizde de hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor” dedi.

Macide Aras, daha önce CHP’de bir dönem belediye meclis üyeliği yapmış, parti yönetiminde çeşitli görevlerde bulunmuştu.

Türkiye’deki ilk kongre Yalova’da

Partiye yoğun bir katılım yaşandığına dikkat çeken Ertan Şener, Türkiye genelinde ilk kongrelerini de 9 Temmuz Cuma günü Yalova Merkez İlçe’de yapacaklarını açıkladı. Şener, şöyle devam etti:

“Başta gençlerimiz olmak üzere her yaştan her meslekten yoğun bir katılım gerçekleşiyor. Bir yandan kurulan örgüt sayımız artarken bir yandan da yeni üyelerin katılımıyla hızla büyüyor, çoğalıyoruz. Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce doğudan batıya kuzeyden güneye il il gezerek İl Binalarımızın açılışlarını gerçekleştirirken bizlerde Yalova’da örgütlenme çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Kısa bir süre önce İlçe Başkanımız Tamer Sönmez başkanlığında kurulan Merkez İlçe Kurucu Yönetimiz, toplanarak Türkiye genelinde partimizin ilk kongresini yapma kararı aldılar. 1. Olağan Merkez İlçe Kongremizi 9 Temmuz 2021 Cuma günü saat 10.00’da Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Parti Binamızda gerçekleştireceğiz”

İşte Çiftlikköy yönetimi

Yeni oluşturulan Çiftlikköy ilçe yönetimi şu isimlerden oluştu:

 1. Macide Aras (BAŞKAN)
 2. İsmail Sevinç
 3. Gülay Avcı
 4. Yavuz Uçar
 5. Orhan Can Sarı
 6. Mehmet Ali Karaman
 7. Soner Eyüboğlu
 8. Hüseyin Efendioğlu
 9. Ahmet Oğuz Akar
 10. Zeynep Topçu
 11. Fatih Bulut
 12. Tayfun Kılıç
 13. Tarık Elgin
Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.