Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

MAG-DER’den 17 Ağustos Anma Yürüyüşü

0 15

17 Ağustos Marmara Depremi’nde hayatını kaybedenlerin anısına Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER) 16 Ağustos akşamı saat 23’de. Deprem anıtına Gazipaşa caddesinde bulunan Mini Amfi Tiyatro’dan başlayacak olan sessiz yürüyüş gerçekleştirecek.

Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER) in depremin 22. yıldönümü dolayısıyla 16 Ağustos günü Gazipaşa caddesinde bulunan Mini Amfi Tiyatro’da saat 14.00 stant açıp etkinlik düzenleyecekler. MAG-DER Saat 23.00 ‘de ise buradan sessiz bir yürüyüş gerçekleştirecek.

MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam, sessiz yürüyüş de amaçlarının depremde hayatını kaybedenleri anmak ve depreme de dikkat çekmek olduğunu belirterek “Depremin üzerinden 22 yıl geçti, sizleri acılarınızla yalnız bırakmayacağız. Çare sizsiniz” diyerek vatandaşları doğal afetlere karşı hazırlıklı olmaya çağırdı.

Amaçlarının vatandaşlara birikimlerini aktarmak olduğunu kaydeden Başkan Karaçam, “Eğer örgütlenmez, deprem öncesinde, deprem sırasında ve sonrasında neler yapmanız gerektiğini bilmezseniz, çaresiz kalırsınız! seyirci değil katılımcı olalım. Amacımız depremi hatırlatmak değil. Biz hatırlatmasak da ara sıra oluşan deprem herkesi rahatsız etmektedir. İnsanlarımız sokağa dökülmektedir. Depremle yatıp kalkmayın. Deprem normal bir olaydır. Deprem öldürmez, bina öldürür. Bilinçli olmak deprem risklerini azaltır. Amacımız sizlere birikimlerimizi anlatmaktır” açıklamasında bulundu.

Her yıl gerçekleştirilen 17 Ağustos Depremi anma gününe vatandaşları davet eden Karaçam, “Gelin 16 Ağustos 2021 Pazartesi günü saat 23.00’da hep beraber geleneksel sessiz yürüyüşümüzü yapalım” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.