AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

MAG, Canbay’a sorunları anlattı!

Yalova MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam ve bereberindekiler Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay’ı ziyaret etti. MAG-DER ziyaretin ardından Subaşı’ında Mahalle Afet Gönüllüleriyle toplantı gerçekleştirdi.

Ziyaret ve eğitimlerle ilgili Karaçam şunları söyledi: ‘’Subaşı Kent Konseyi,  Yalova MAG-DER’in düzenlemiş olduğu Subaşı Beldesinde Teorik eğitimler 11 Eylül 2017 tarihinde Subaşı Kivi Üreticileri Derneği toplantı salonunda başladı.  24 Eylül 2017 de Enkaz Eğitiminden sonra Subaşı Beldemizde MAG yapılanmasını tamamladık. Eksikler olsa da kişisel ekipmanlarını Yalova MAG-DER olarak temin ettik. Subaşı MAG Arkadaşların çalışmalarıyla ve Dernekten kurtarmada kullanılacak ekipmanları MAG arkadaşların Evlerinin bahçelerindeki depolarda muhafaza ettik. Eylül 2017 den beri bir konteyner temin edemedik.

‘Canbay konteynerimizi temin etti’

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay’a hayırlı olsun ziyaretine gittik. Aslında hem ziyaret hem de sorunlarımızı anlattık. MAG Belediye Meclis Üyemiz Zeki Gürsu’nunda katkılarıyla Belediye Başkanı Turan Canbay, MAG konteynerimizi temin etti. Kısa sürede MAG konteynerimiz yerine yerleşecek. Subaşı MAG; olası Marmara depreminde çok iş düşecek.

MAG’lara destek ve yardım

Depremden en az etkilenecek konumda olan Subaşı MAG’ları hasarlı olan Bölgelerde görev yapan MAG lara yardıma koşacaklar. Yalova’da oluşacak bir afet durumunda Subaşı MAG’larının hasarlı olan bölgelerdeki MAG’lara destek ve yardım amaçlı gitmesi Afet planımızda var. Bugün gerçekten Motivasyonumuz çok yüksek bir düzeyde… Moralımız düzgün… Subaşı Belediye Başkanımıza Turan Canbay’a, MAG Meclis Üyemiz Zeki Gürsu’ya, Subaşı MAG arkadaşlarıma teşekkür ederim’’ dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.