Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Laledere Köyüne doğalgaz müjdesi

0 41

Çiftlikköy ilçesine bağlı Laledere Köyü’nde doğalgaz çalışmalarının kısa zamanda başlanacağı bildirildi. Armagaz yetkilileri Laledere köyünde doğalgaz çalışmaların önümüzdeki günlerde başlayacağını açıkladı.

Çiftlikköy İl Genel Meclis Üyesi ve İl Genel Meclis başkanvekili İdris Durmuş, doğalgazın verilmesiyle birlikte Laledere köyünde de yaşam standardının her geçen gün daha da artacağını belirterek “Geçmiş dönemlerde yapılanların üzerine daha fazlasını eklemek için çaba sarf ediyoruz. Köylerimizde altyapı unsurları olan yol, su, kanalizasyon çalışmaları yapıldı ve artan ihtiyaca orantılı olarak da ilaveleri yapılmakta. Kültürel, sosyal ve ekonomik pek çok projelerle köylerimizin, köylümüzün her zaman yanındayız. İl Genel Meclis Üyesi arkadaşım Hayrullah Sarıhan ile köylere yaptığımız ziyaret programları ile sık sık köylerdeyiz. Köylerimizin de öncelik gerektiren konularını köy muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla tesbit etmekteyiz.” dedi

İdris Durmuş, açıklamasında “Köylerimize olan göç ve köy nüfuslarının artıyor olması olumlu yöndedir. Bunu özelikle pandemiden sonra daha net olarak görebiliyoruz. Bu talebi öngörerek planlı çalışmalarımız devam ediyor. İl Özel İdaremizin vatandaşlarımızın inşaat yapımı ile ilgili izinlerin verildiği imar ruhsat bölümüne yapılan başvuru sayısı önceki yıllara oranla ciddi artışı gözlemliyoruz. Köylerimizin daha cazip yerleşim alanları haline gelmesi süreç içerisinde daha da kendisini gösterecek. Çünkü ne kadar butik ve yaşanılabilir kent olsa da Yalova, yine de köylerimize doğru yöneliş daha da arttı. Bu durumun doğal getirisi ya da sonucu kentlerde istenen yaşam standardının köylerde de talep edilmesidir. Bunlardan bir tanesi de doğalgaz…Yaşamın konforlu olmasının bir unsuru da doğalgazdır. Isınmadan yemek pişirilmesine, banyoya kadar evlerimizde hesaplı ve hızlı erişilebilir bir hizmettir.” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.

“Laledere köyümüzde Armagaz firması planlama çalışmalarını büyük ölçüde tamamladı. Buradan Armagaz yetkililerine teşekkür ediyorum. Pandemi ortamında yatırımlarına devam edip köylerimizi doğalgaz ile buluşturuyorlar. İl Özel İdaremiz de prosedürde gerekli tüm kolaylığı sağlamakta. Amacımız kıştan önce Laledere köyümüzü doğalgaz ile buluşturmak. Laledere köyümüzde doğalgazın kısa zamanda kullanır hale gelecek olması köyümüz için sevindirici.Armagaz ile yapılan görüşmelerde Çiftlikköy ilçemizin Kılıçköy, Kabaklı ve Denizçalı Köylerimize yatırım programına alınması ve uygulanması ile doğalgaz bağlanması konusunda istişareler devam ediyor. Gacık köyümüzdeki vatandaşlarımız şu anda doğalgaz kullanıyor. Süreç içerisinde doğalgaz konusunda diğer köylerdeki aşamalar hakkında bilgi vereceğiz.”

Emeği geçen herkese teşekkür eden Durmuş ” Burada geçmişten günümüze emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sayın Milletvekillerimiz, Yalova Valimiz, İl Genel Meclis Başkanımız, meclis üyesi arkadaşlarım, İl Özel İdaremizin yöneticileri, AK Parti İl başkanımız ve ilçe başkanımız her konuda olduğu gibi bu konuda da hassasiyetle ve titizlikle konunun takipçisi oldular. İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Bilgin’e ayrı teşekkürü borç biliyorum. Birlik beraberlik içerisinde her zaman istişare ederek kısa zamanda çok yol alındı. Köylerimizde Doğalgazın yaygınlaşması ile inanıyorum ki köylerimize olan talep daha da artacak. Köylerimizde oturan hemşerilerimiz daha kolay ve yüksek bir yaşam standardına kavuşacak. Kabaklı, Denizçalı ve Kılıç köylerimiz içinde fizibilite ve yatırım planlamalarında ilerleme katledildi. Bu üç Köyümüz içinde önümüzdeki süreç içerisinde doğalgaz yatırımları konusunda ilgili şirketin aşama katedip yatırım çalışmalara başlayacağı öngörüsündeyim. Görüşmelerimiz devam etmekte. Laledere köyümüzde Doğalgaz çalışmalarının yakında başlanacak olması müjdesini ve inşallah kışın da doğalgazın kullanılabilecek olmaları yönüyle köyümüze hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.