Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Kütüphanesiz okul kalmayacak

0 10

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kentte kütüphanesiz okul kalmaması amacıyla başlattığı projeyi sürdürüyor.

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol, yaptığı açıklamada, okumanın önemini vurgulamak ve öğrencilerin, okullarında ihtiyaç duydukları kitaplarla her an bir araya gelmesini sağlamak amacıyla başlattıkları “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesinin sürdüğünü açıkladı. 

Ara tatil öncesi 7 okulun kütüphaneye kavuşturulduğunu kaydeden Yeniyol, “Kütüphane için uygun fiziki şartlara sahip olmayan okullarda koridor kütüphaneler yapılarak öğrencilerin bu alanlarda kitaplarla bir araya gelmesi sağlanacak” dedi. 

Proje kapsamında Altınova Anadolu Lisesi, Altınova Tokmak İlkokulu, Altınova Subaşı İlk ve Ortaokulu, Altınova Ayhan Cahit Gülan Kızılay Anaokulu, Çınarcık Koruköy İlk ve Ortaokulu ve Çınarcık Teşvikiye İlk ve Ortaokulu’nun kütüphaneye kavuşturulduğunu kaydeden Yeniyol, şöyle konuştu:

“Öğrencilerimizin daha kaliteli şartlarda eğitimlerine devam etmelerine imkân yaratmak, biz eğitimcilerin temel görevlerindendir. Bu proje kapsamında da, il milli eğitim müdürlüğümüz olarak kütüphane eksiği bulunan okullarımızın ihtiyaçları belirlenerek bu okullarımızdaki öğrencilerin kütüphanelerine kavuşması için gerekli çalışmalar başlatıldı. Tüm okullarımızın kütüphane sahibi olmasını sağlayana kadar da çalışmalar devam edecektir. Bu proje kapsamında ayrıca kitap eksiği bulunan okullarımıza gerekli destek sağlanacaktır.”

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.