AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Kudüs Şairi İnan anıldı

Kudüs Şairi, Eğitim- Bir- Sen’in Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan, vefatının 19. yıldönümünde anıldı.

”Doğ ey güneş erit taştan adamı ve kurut taşları diken elleri. Kurtuluş haberi olsun dünyaya, ayırma üstümden bir an gölgeni, diyerek çeyrek asrı aşan kutlu davanın kurucusu, Kudüs Şairi, Rahmetli Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’a selam olsun.”

Eğitim- Bir- Sen’in Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan, vefatının 19. yıldönümünde Eğitim- Bir- Sen Yalova Şubesi tarafından düzenlenen programda anıldı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa, Mehmet Akif İnan’ın mücadele dolu yıllarını anlatmak üzere, konuşamacı olarak Şair- Yazar Şakir Kurtulmuş katıldı.

Doğ ey güneş!

Programda bir selamlama konuşması yapan Eğitim- Bir- Sen Yalova Şube Başkanı Uğur Hakan Tan, “Bizlere açtığı ufukların ötesinde sevdaların sayısı 1 milyonu geçti. Hak temelli sendikal anlayış dünyanın dört bir yanında karşılık buldu. Mazlum coğrafyalara öncülük eden Eğitim- Bir- Sen var. ‘Doğ ey güneş erit taştan adamı ve kurut taşları diken elleri. Kurtuluş haberi olsun dünyaya, ayırma üstümden bir an gölgeni’ diyerek çeyrek asrı aşan kutlu davanın kurucusu, Kudüs Şairi, Rahmetli Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’a selam olsun. Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ı vefatının 19. yıldönümünde, şiirleriyle dostlarının dilinden dinliyoruz. Mehmet Akif İnan’ı rahmet ve minnetle anıyor, katılım sağlayan yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kudüs Şairi İnan anıldı..

Şair- Yazar Şakir Kurtulmuş’un söyleşinden önce öğrenciler Merhum Mehmet Akif İnan’ın şiirlerini okuyarak, geceye anlam kattılar.  Şair- Yazar Şakir Kurtulmuş ise, örnek bir dava adamı olarak İnan’ın kişiliğini, şairliğini, eğitimciliğini, sendikacılığını anlattı. Mescid-i Aksa sevdalısı Mehmet Akif İnan’ın mücadele dolu yıllarına değinen Kurtulmuş, İnan’ın şiirleri ile de İnan’ı rahmet ve minnetler andı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.