Çiftlikköy’de sanayi sitesinin üst kısmındaki çöplükte son bir ay içinde üçüncü kez yangın çıktı. Site esnafı ve çevre halkı bölgeye çöp dökülmesi ve yakılmasının önlenmesini istiyor.
Çiftlikköy’de yeni şehir mezarlığının yan tarafında bulunan çöplük alanında yeniden yangın çıktı. Bölgenin hemen aşağısında bulunan sanayi sitesini ve çevresini siyah dumanlarla kaplayan yangınların son dönemde artması ve ne belediyenin ne de Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nün hiçbir girişimde bulunmaması vatandaşları kızdırıyor.
Son bir ay içinde üç kez sebebi bilinmeyen şekilde çıkan yangınlar esnafı da canından bezdirirken vatandaşlar “Çiftlikköy Belediyesi’nin çöp döküm yeri yok mu? Bu bölge çöp döküm alanı mı? Buraya çöp dökülüyorsa bu çöpleri yakan kim? Belediye neden bu konuda sessiz kalıyor? Herhangi bir yetkili bu durumun önüne geçmeyecek mi?” diye konuştular.