Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Koronavirüs denetimleri sıklaştı

0 42

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Yalova’da da haber verilerek yapılan denetimler devam ederken sık sık “Sosyal mesafeye uyulmuyor” şikayetleri alan Yalova Valiliği gençlerin uğrak yeri olan Barış Sokak esnafını ikaz ederek “bu son uyarımdır” dedi.

 Yalova’da, koronavirüs denetimleri Vali Muammer Erol ve il protokolünün katılımıyla yapıldı. Denetimlerde Vali Erol, kurallara uymayan vatandaşları uyardı..

Trafikte bulunan araçlar,dükkanlar ve kafeler de yapılan denetimlerde bazı  iş yerlerinde hala sosyal mesafeye uyulmadığı görüldü.

Yalova’daki denetimler ise Yalova Valisi Muammer Erol, İl Emniyet Müdürü Hakan Fındık, İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray ve İl Jandarma Komutanı Mustafa Bakçepınar katıldı.

Yapılan denetimlerde en çok dikkati çeken bir konuda orta yaş ve yaşlıların uyarıları yerine getirirken gençlerin maske takmadığı  adeta koronaya meydan okuduğu görüldü.

“Önümüzdeki 10 gün boyunca da bu denetimleri sürdüreceğiz” diyen Vali  Erol”, Yalova alınan tedbir kararlarına vatandaşlarımızın genelinin uyduğunu gördük.  Yalova’da yerleşik nüfusun yaklaşık 3 katı kadar misafir var.  Bu vatandaşların da Yalova’da geçirdikleri günlerde tedbirleri uymaları konusunda çağrıda bulunuyorum.”dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.