Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Koronanın sağlık durumu iyi

0 26

Yalova’da ormanlık arazide bulunan yavru ayı, Karacabey Ovakorusu Ayı Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nde korumaya alındı. ‘Korona’ adı verilen yavru ayının durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Çınarcık ilçesi Teşvikiye beldesindeki ormanlık arazide bir ayı yavrusunun uzun süredir tek başına olduğu ihbarı üzerine bölgeye Jandarma Komutanlığı Hayvan Koruma ekipleri sevk edildi. Ekipler tarafından bulunan ayıya Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü veteriner hekimi tarafından müdahale edildi. Belde halkının ‘Korona’ adı verdiği 2,5 aylık yavru ayının uzun süredir aç olduğu tespit edildi. Karnı doyurulan yavru ayı, gelişimini tamamlaması için Karacabey Ovakorusu Ayı Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’ne teslim edildi.

Yalova Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 2. Bölge Yalova Şube Müdürlüğü, koronanın son durumunu paylaşan bir video yayınladı. Korona’nın sağlık durumunun iyi olduğu, barınağa alışma sürecinde bulunduğu açıklandı. Videoda korona bakıcısının elinden süt içerken görüntülendi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.