DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Korona fırsatçılarına geçit yok

Yayınlanma Tarihi : Google News
Korona fırsatçılarına geçit yok
reklam

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs tehdidi nedeniyle Çiftlikköy’de vatandaşların talep gösterdiği dezenfektan ve gıda ürünleri satan iş yerlerine yönelik denetimler yapılıyor.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın talimatı ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetlemelerde ürünlerin geliş faturaları ve etiket fiyatları kontrol edildi. Haksız kazanca, stokçuluğa ve fahiş fiyat uygulamalarına izin vermeyeceklerini belirten Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, korona virüse karşı belediye olarak yürütülen temizlik ve dezenfekte çalışmalarının yanı sıra, fahiş fiyat konusunda da hassas davranarak ilçede bulunan marketlerde fiyat denetimi yaptıklarını söyledi.

Korona virüs nedeniyle oluşan hassasiyeti istismar eden fırsatçılara göz yummayacaklarını söyleyen Başkan Silpagar, “İnsan sağlığının söz konusu olduğu bu kritik süreçte haksız kazanç elde etmek isteyen hiç kimseye fırsat vermeyeceğiz. İlçemiz genelinde stokçuluğun, haksız kazanç ve fahiş fiyat uygulayanların önüne geçmek amacıyla eczaneler, marketler, alışveriş merkezleri ve depoları denetlenmektedir. Bu kapsamda bize ulaşan ihbarlara ekiplerimiz anında müdahale etmektedirler” dedi.reklam