Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Kesilen ağaçların yerine yenileri dikildi

0 17

Geçtiğimiz günlerde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından Bad Godesberg Parkı, Kubbeli Cami ve Çevre Yolunda bulunan bazı ağaçların kesilmesi üzerine Yalova Belediyesi ekipleri harekete geçirdi.

Yalova Belediyesi ekipleri, kesilen ağaçların yerine, yeni ağaçların dikimini gerçekleştirdi. Kimliği belirsiz kişiler tarafından kesilen ağaçlar, belediye şantiyesine alınarak bakımları yapılmaya başlandı. Olayın faillerinin yakalanması için Yalova İl Emniyet Müdürlüğü’ne Yalova Belediyesi yetkililerince suç duyurusunda bulunuldu.

Yalovalıların Şüphesi Olmasın Konunun Takipçisiyiz

“Siz kesseniz de biz yeni ağaçlar dikmeye devam edeceğiz” diyen Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk; “Geçtiğimiz günlerde tüm Yalovalıları derinden üzen bir olayla karşılaştık. Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından ağaçların kesildiğini gördük. Yalova %60’ı orman olan ve yeşil dokusuyla ülkemizin yüzölçümüne göre en fazla yeşil alanına sahip kenti. Bizim görevimiz Yalova’mızın bu dokusunu korumak hatta daha da arttırmak. Bu nedenle mahallelerimizde gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Bu tarz üzücü olaylar ile karşılaştığımızda yapılanı anlamakta güçlük çekiyoruz. Mesai arkadaşlarım kesilen ağaçların yenileriyle, yenilediler. Söktükleri ağaçları da bakıma alarak yaşatmak için çalışma başlattılar. Yalova Belediyesi olarak konunun takipçisiyiz. Emniyet güçlerimize gerekli müracaatlarımızı yaptık. İnanıyorum ki en kısa sürede failler bulunarak, hak ettikleri ceza ile cezalandırılacaklar” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.