DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Karayolları afete davetiye çıkardı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Karayolları afete davetiye çıkardı
reklam

Çınarcık’a bağlı Koru Beldesi’nde bugün sabaha karşı yaşanan su taşkınının arkasından Karayolları’nın yaptığı yol çalışması çıktı. Yaklaşık bir ay önce köprünün yıkılması afete adeta davetiye çıkardı.

 width=Çınarcık’a bağlı Koru Beldesi’nde sabaha karşı yaşanan sel felaketi nedeniyle çok sayıda ev ve sera zarar görmüş, Çınarcık- Yalova arasındaki ulaşım kesintiye uğramıştı. CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, su taşkını felaketinin yaşandığı Koru’da incelemelerde bulundu. CHP İl Başkanı Özcan Özel ile birlikte Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman’dan bilgiler alan Milletvekili İnce, şiddetli yağış nedeniyle derenin taştığını, ekili alanlarla seralar, evler, araçlar ve işyerlerinin zarar gördüğünü söyledi. İnce, “Hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum, yaralarının sarılması, zararlarının tazmini için elimden gelen tüm çalışmaları yapacağım” dedi.

 width=Sebebi Karayolları Genel Müdürlüğü

“Olağandışı doğa olayları, doğal afetler karşısında bizi çaresiz bırakan durumlardan birisi de maalesef ülkemizi yönetenlerin akıldan, bilimden yoksun iş yapma biçimlerdir” diyen Muharrem İnce, “Koru’da yaşadığımız doğal afetin zararının büyük olmasının sebebi de Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yaptığı yol çalışması nedeniyle köprüyü yıkmasıdır” ifadelerini kullandı.

Karayolları afeti

Koru’daki köprünün bir ay önce Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yıkıldığını kaydeden İnce, “Tali yol üzerinde suyun akışını sağlamak için yapılan menfezin yeterli genişlikte olmaması nedeniyle doğal afet adeta Karayolları afetine dönüşmüştür. Karayolları yol yapacağım derken afete davetiye çıkarmış, üstelik köprüyü yıkarken Koru Belediyemize danışmamış, görüş almamıştır. Hükümet, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sebep olduğu bu afetten zarar gören yurttaşlarımızın zararını karşılamalıdır” dedi.

reklam