Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Karabulut, Çiftlikköy’e veda etti

0 351

Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, yeni görev yeri olan Gölcük’e kaymakamlık önünde düzenlenen veda töreni ile uğurlandı. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra ilçe protokolünün de katıldığı törende, 6 yıl boyunca birlikte görev yaptığı çalışma arkadaşlarıyla ailesiyle birlikte tek tek vedalaşan Kaymakam Karabulut, ardından yeni görev yeri Gölcük’e hareket etti.

Vali Erol da katıldı

Veda töreni öncesinde ise Çiftlikköy Belediyesi Düğün ve Konferans Salonu’nda Çiftlikköy Belediyesi tarafından bir veda yemeği düzenlendi. Başkan Silpagar’ın ev sahipliğindeki geceye Yalova Valisi Muammer Erol’un yanı sıra İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Ali Gemalmaz,  AK Parti İlçe Başkanı Feridun Ünlü, İl Genel Meclisi’nin Çiftlikköy üyeleri, Çiftlikköy Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz, ilçedeki köy ve mahalle muhtarları, siyasi partilerin ve kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile belediye çalışanları katıldı. Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, gecede ailesi ile birlikte yer aldı.

Gölcük’te görev yapacak

Kaymakam Karabulut’un Çiftlikköy’de pek çok hizmeti olduğunu ifade eden Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar konuşmasında, “Göreve başladığımız günden bu yana Çiftlikköy için birlikte uyum ve dayanışma içinde hizmet verdiğimiz Sayın Kaymakamımız Cengiz Karabulut beyefendiyi ilçemizden uğurlamanın hüznü içerisindeyim. Bir yandan da bundan sonra hizmetlerini sürdüreceği Gölcüklülerin bu değerli devlet adamıyla güzel çalışmalara imza atacaklarını düşünerek mutluluk duyuyorum. 6 yılı aşkın görev süresinde Çiftlikköy’e ve Çiftlikköylülere yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine şükranlarımı iletiyorum, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Yeni görev yeri Gölcük’te de burada olduğu gibi üstün başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Çiftlikköy’ün ayrı bir önemi var

Kaymakam Karabulut ise, Çiftlikköy’ün meslek yaşamında ayrı bir öneme sahip olduğunu dile getirerek, “2013 yılının 1 Eylül’ünde burada göreve başladım. Yaklaşık 6 yıllık görev süremizi de önümüzdeki günler içerisinde dolduracağım. Bu dönem içerisinde çok sevindirici olayların yanında üzücü olaylarımız da oldu. Bunu hep beraber çalışma arkadaşlarımızla, yerel yönetimdeki başta muhtar arkadaşlarımız var, mahalle muhtarlarımızla, köy muhtarlarımızla aşmasını bildik. Dönem içerisinde vatandaşlarımıza hizmet konusunda şeffaf bir yönetim anlayışı sergilemeye çalıştık. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kaymakamı olduğumuz imajını her kesime vermeye çalıştık. Kucaklayıcı bir yönetim anlayışı sergiledik. Bu çalışmalarımızı da yürütürken başta Sayın Valimizin direktifleri, yönlendirmeleri, bize destekleri sayesinde görevimizi icra ettik. Onlara da buradan sevgilerimiz, saygılarımızı şükranlarımızı iletiyorum” dedi.

OSB’ler tamamlanınca Çiftlikköy iyi noktaya gelecek

Çiftlikköy’de çok ciddi çalışmaların sürdüğünü kaydeden Kaymakam Karabulut, “Çiftlikköyümüz, Yalovamız; Marmaramızın incisi, yeşil ve mavinin bir araya geldiği çok önemli güzide yerleşim yerlerinden bir tanesi. Çok ciddi çalışmalar devam ediyor, malumlarınız olduğu üzere OSB’lerin kurulma süreci hızlı bir şekilde devam ediyor. Bunlar tamamlanınca ilçemiz ekonomik, sosyal, kültürel anlamda çok daha iyi noktalara gelecek. Dönem içerisinde başta KÖYDES projeleri olmak üzere Bakanlığımızın İl Özel İdare kaynaklı destekli projelerle ilçemizin kalkınmasına yönelik çok önemli çalışmalar yaptık. Köylerimizin, dokuz köyümüzün hepsinin ulaşımı sıcak asfalta kavuştu. Bütün köy yollarımız, köy içi yollarımız parke taşla tanzim edildi. Eğitim konusunda yeni okullarımızın inşası gerçekleşti. Eğitim konusunda da merhale kazandık. Tabi yapabildiklerimizin yanında bazı eksikliklerimiz, tamamlanması gereken unsurlar da söz konusu. OSB’lerin tamamlanmasıyla bu açığın kapanacağını düşünüyorum. Hakeza üniversitemizin bir fakültesinin yüksekokulunun ilçemizde olmasını temenni ediyorum. Önümüzdeki günlerde umarım bu da gerçekleşir. Ben görev süremin içinde bize her türlü desteği veren başta sayın valilerimiz il müdürlerimiz yerel yönetimlerimizin temsilcileri, il genel meclisi üyelerimiz, belediye başkanlarımız, sivil toplumumuzun örgütlerimizin kıymetli mensupları, güzide basın mensuplarımız olmak üzere hepsine, katkı sağlayan bütün arkadaşlarımıza gönülden şükranlarımızı sunuyorum. Allah’a emanet olun. Gösterdiğiniz ilgiye alakaya yardımlara çok teşekkür ediyorum, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” şeklinde konuştu.

Erol’dan teşekkür plaketi

Çiftlikköy’de 6 yıllık görevini tamamlayan Kaymakam Karabulut’a, bir hatıra olarak Vali Muammer Erol tarafından teşekkür plaketi, Başkan Silpagar tarafından çiçek ve hediye takdim edildi.
Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.